16-latek wygrał 3 mln dolarów w turnieju Fortnite

29.07.2019 13:21
Kyle „Bugha” Giersdorf|undefined Fot. kadr z wideo www.youtube.com/watch?v=2xG1Umugpxs

Kyle „Bugha” Giersdorf okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju Fortnite World Cup 2019. Za zajęcie pierwszego miejsca dostał 3 mln dolarów. 900 000 USD zarobił zdobywca 5. miejsca. Ma 13 lat.

Napisać, że Fotrnite jest popularny, to nic nie napisać. W battle royale grają dziesiątki miliony osób na całym świecie, w większości nastolatków.

Stworzony przez Epic Games tytuł dostępny jest za darmo. Gracze mogą kupować sobie dodatki kosmetyczne, takie jak skórki postaci czy emotki, czyli tańce zwycięstwa. To naprawdę dobry interes, jako że Fortnite w 2018 roku przyniósł twórcom 2,4 mld dolarów przychodu. To kwota porównywalna z wynikiem finansowym „Avengers: Endgame”.

Przeczytaj także

Fortnite zachęca graczy do brania udziału w turniejach. Uczestnikiem może zostać każdy. Im lepszymi wynikami można się pochwalić, w tym bardziej prestiżowych zawodach można wystartować.

Za wygrane otrzymuje się nagrody pieniężne. W przypadku turniejów dla początkujących są to setki dolarów, całkowita pula nagród w Fortnite to 100 mln USD.

Przeczytaj także

Spora część tej sumy została przeznaczona na nagrody w finałowym turnieju Fortnite World Cup 2019, który został rozegrany w Nowym Yorku.

3 mln dolarów dla 16-latka za wygranie turnieju Fortnite

Jak podali organizatorzy, średnia wieku uczestników wielkiego finału turnieju Fortnite wyniosła 16 lat. W trakcie wydarzenia walczyły ze sobą duety, najwięcej uwagi przyciągnęła rywalizacja solo.

Pierwszym mistrzem Fortnite World Cup został 16-letni Amerykanin, Kyle „Bugha” Giersdorf. Zdeklasował on swoich rywali, w pięciu meczach i eliminacjach zdobywając łącznie 59 punktów. Zdobywca drugiego miejsca zgromadził ich 33, zawyżając przy tym znacznie średnią wieku (ma 24 lata).

Przeczytaj także

Bugsha za swój sukces otrzymał gigantyczną nagrodę – 3 mln dolarów. Obiecująco zaczęła się także kariera 13-latka z Argentyny, który w zawodach Fortnite World Cup 2019 zdobył 5. miejsce. Wzbogacił się dzięki temu o 900 000 dolarów.

W turnieju brali też udział Polacy. Najlepszy z nich, Maciej „Teeq” Radzio, uplasował się w stawce 100 zawodników na 43. pozycji.

Zobacz także: Czy Fortnite to polska gra? 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.