Poznań. 17-letni uciekinier z poprawczaka uprawiał marihuanę na polu kukurydzy

15.10.2020 15:12
Poznań. 17-letni uciekinier z poprawczaka uprawiał marihuanę na polu kukurydzy Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Poznańscy kryminalni zatrzymali 17-latka, który uciekł z zamkniętego ośrodka młodzieżowego na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Młodzieniec ukrył się w tapczanie.

Podkomisarz Piotr Garstka z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazał w czwartek 14 października Polskiej Agencji Prasowej, że pod koniec września poznańscy kryminalni otrzymali informację, iż 17-letni zbieg z zamkniętego ośrodka młodzieżowego w województwie kujawsko-pomorskim może przebywać na terenie Poznania.

Zatrzymali 17-letniego uciekiniera z poprawczaka. Hodował marihuanę na polu kukurydzy

20 września policjanci poszukujący chłopaka pojawili się w jednym z domów w podpoznańskim Buku. Tam funkcjonariusze spotkali młodego mężczyznę, który wyjaśnił, że obecnie poszukiwanego nie ma w domu, a on sam nie ma pojęcia gdzie można go znaleźć.

Przeczytaj także

Jak podaje Garstka, policjanci nie uwierzyli za bardzo w słowa chłopaka i poprosili o wpuszczenie ich do środka:

Jak się później okazało, otworzył im brat poszukiwanego, który oświadczył policjantom, że chłopaka nie ma w domu i nie wie, gdzie przebywa. Policjanci nie uwierzyli młodocianemu na słowo i sami sprawdzili pomieszczenie, gdzie w jednym z pokoi w tapczanie znaleźli ukrytego 17-latka.

Przeczytaj także

Następnie rzecznik prasowy policji dodał, że kryminalni ustalili również, iż uciekinier... uprawiał marihuanę na polu kukurydzy. Jak wyjaśnił Garstka:

Na miejscu wśród plantacji kukurydzy zabezpieczyli kilka krzaków konopi.

Poszukiwany 17-latek został zatrzymany i doprowadzony do ośrodka młodzieżowego, z którego raz już uciekł. O jego dalszych losach zdecyduje sąd. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.