18 maja 2020 wracają egzaminy na prawo jazdy. Zakaszlesz lub kichniesz – wylatujesz
07.05.2020 10:45
18 maja 2020 wracają egzaminy na prawo jazdy. Zakaszlesz lub kichniesz – wylatujesz Fot. PAWEL LACHETA/ POLSKA PRESS/ EXPRESS ILUSTROWANY

Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku poinformował o wznowieniu działalności. Egzaminy na prawo jazdy zaczną być przeprowadzane 18 maja 2020 roku z nowymi zasadami mającymi chronić przez zarażaniem COVID-19: „objawy kaszlu lub katar” oznaczają brak możliwości zdawania.

Koronawirus pokrzyżował wiele życiowych planów. Gdyby nie epidemia, maturzyści zmagaliby się właśnie z egzaminami dojrzałości, a walka o prezydenturę wkraczała w ostatnią fazę.

Zamrożenie gospodarki i wprowadzenie izolacji społecznej sprawiło, że funkcjonować przestało wiele urzędów i ośrodków, uniemożliwiając załatwienie ważnych dla obywateli spraw.

Przeczytaj także

Odwołano między innymi terminy przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy, co dotknęło tysiące młodych ludzi chcących otrzymać uprawnienia do kierowania pojazdami. Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego ogłosił, że wraca do działania – trzeba jednak liczyć się z możliwością niedopuszczenia do zdawania ze względu na podejrzenie złego stanu zdrowia.

PORD wraca do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Kaszel lub katar dyskwalifikuje

Zapisy na egzaminy PORD będzie przyjmować od 11 maja 2020, sprawdziany teoretyczne i jazdy na mieście rozpoczną się tydzień później. Osoby, które miały wyznaczony termin odwołany z powodu epidemii mogą ustalić datę telefonicznie, pozostali proszeni są o skorzystanie z zapisów online.

Posłuchaj podcastu

PORD podkreśla, że z powodu COVID-19 wprowadzono nowe zasady przeprowadzania egzaminów: zdającym na wejściu będzie mierzona temperatura, egzaminatorzy będą też mogli wykluczyć osobę, która będzie stwarzać podejrzenie zainfekowania koronawirusem SARS-CoV-2.

W przypadku temperatury powyżej 37,5 stopni w dwóch wykonanych po sobie pomiarach lub stwierdzenia przez pracownika PORD, iż osoba przystępująca ma objawy kaszlu, kataru lub wykazuje inne oznaki złego samopoczucia, a także w sytuacji odmowy poddania się sprawdzeniu wysokości temperatury, pracownik PORD może odmówić przyjęcia danej osoby na egzamin.

Egzaminy teoretyczne będą odbywać się w mniejszym gronie, po każdej turze sprzęt ma być dezynfekowany, a sale wietrzone. Podobne środki ostrożności przewidziano także dla samochodów wykorzystywanych do testowania przyszłych kierowców.

Zobacz także: 4 etapy odmrażania gospodarki. Kiedy i w jakiej kolejności uchylane będą obostrzenia?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.