Pogoda
06.06.2016 13:49

19 mln zł za tablicę rejestracyjną w Arabii Saudyjskiej

Arabia Saudyjska to kraj, który – mogłoby się wydawać – rządzi się zupełnie innymi prawami. Przynajmniej pod względem ekonomicznym... Dowodów na potwierdzenie tej odważnej tezy nie brakuje. Ba, właśnie doszedł kolejny z nich.

19 mln zł za tablicę rejestracyjną w Arabii Saudyjskiej
foto: materiały prasowe

Arif Ahmad Al Zarouni, którego życiowym mottem jest bycie pierwszym we wszystkim co robi, zdecydował się wydać aż 4,9 miliona dolarów (około 19 000 000 zł) na… tablicę rejestracyjną z numerem 1! Do takiej transakcji doszło w niedzielę, 5 czerwca 2016 roku na aukcji organizowanej w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak też widać po rezultatach, same „blachy” okazały się być nie lada gratką dla pozostałych zgromadzonych, którzy byli skłonni wydać równie astronomiczne sumy.

Tamtejszy biznesmen – który wygrał aukcję – stwierdził, że był gotowy kupić tablice rejestracyjne za każdą kwotę i nie ma zamiaru ich kiedykolwiek odsprzedawać. Nie był on zainteresowany żadnymi innymi numerami, które również można było zgarnąć podczas tego wydarzenia.

Dla porównania numery takie jak 12 i 22 zostały sprzedane za adekwatne kwoty – 563 500 dolarów i 566 300 dolarów. Co więcej, na wszystkie 50 tablic wystawionych na aukcji wydano ponad 13 600 000 dolarów!

Pożądane były także tablice z numerami 50, 100, 333, 777, 1000, 2016, 2020 i 99999, które również znalazły nowych właścicieli podczas wydarzenia organizowanego przez Emirates Auction w Jawaher Hall. W samej imprezie czynny udział wzięły 1340 osoby.

Wydanie tak ogromnych sum na tablice rejestracyjne wydaje się być czystym szaleństwem. Nawet posiadanie samochodu wartego kilka milionów złotych to tak naprawdę najczęściej wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wyjątek stanowią limitowane odmiany samochodów, które z czasem potrafią bardzo mocno zyskiwać na wartości.

Za inwestycję można także uznać zakup bardzo pożądanego auta, na które zdecydowały się tysiące osób – wtedy można zupełnie nowy pojazd odsprzedać znacznie drożej, pod warunkiem, że to właśnie my zgarniemy jeden z pierwszych egzemplarzy.

A Wy ile bylibyście w stanie maksymalnie wydać na tablice rejestracyjne?

Magda Słomka
Tagi: Duperele