2 miliony osób nie chce PornHuba w internecie. Nadal można podpisać petycję

15.09.2020 10:47
2 miliony osób nie chce PornHuba w internecie. Nadal można podpisać petycję Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Już 2 miliony osób zadeklarowało, że nie życzy sobie PornHuba w internecie. Powstała petycja, którą nadal można podpisać i wyrazić niechęć do portalu.

W marcu 2020 roku na stronie change.org pojawiła się kolejna petycja. Tym razem aktywiści domagali się zamknięcia serwisu PornHub należącego do konglomeratu MindGreek. Pomysłodawcy skierowali swój apel do władz amerykańskich i kanadyjskich twierdząc, że strona internetowa sprzyja handlem ludźmi.

"Nie" dla PornHuba w internecie. Zebrano 2 miliony podpisów

Skąd taki pomysł? Zaczęło się od 15-latki, która została porwana oraz zmuszana do występowania w filmach dla dorosłych. Jak czytamy na dobreprogramy.pl, PornHub informował oglądających, że to zweryfikowana modelka, a w serwisie pojawiło się aż 60 nagrań z jej udziałem.

Przeczytaj także

Jak pisze w swoim apelu cytowana przez portal Laila Mickelwait, jedna z autorek petycji:

PornHub generuje miliony przychodów z reklam i członkostwa, notując 42 mld odwiedzin i 6 mln nowych wideo rocznie. Jednak wciąż nie doczekał się systemu pozwalającego wiarygodnie zweryfikować wiek lub zgodę na udział danej osoby, a mimo to hostuje kolejne treści i czerpie z nich zyski.

Petycja zwraca uwagę na problem weryfikacji materiałów wideo na PornHubie. Aby film wylądował w sieci wystarczy jedynie adres e-mail, którego również nikt nie sprawdza. Przy takim systemie istnieje duże ryzyko, że osoby widoczne na ekranie, nie zawsze zgadzają się na taką publikację, mogą być wykorzystywane, a nawet gwałcone.

Apel cieszy się niemalejącą od miesięcy popularnością. Aktualnie petycję podpisało już dwa miliony osób. Chociaż szanse na zlikwidowanie serwisu są niewielkie, to być może aktywistom uda się wynegocjować zmianę zasad jego funkcjonowania.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.