20 aut Jeremy'ego Clarksona
02.06.2016 14:30
20 aut Jeremy'ego Clarksona Fot. materiały prasowe

Jeden z najsławniejszych prezenterów motoryzacyjnych na świecie miał w swoim garażu sporo ciekawych samochodów. Na zakup jakich aut zdecydowała się gwiazda Top Gear?

Oglądając telewizyjne poczynania Jeremy’ego Clarksona można byłoby domniemywać, że jego garaż zdominowały brytyjskie samochody. Jak się jednak okazuje, najwięcej aut będących własnością głównego prezentera programu motoryzacyjnego BBC pochodziło z Niemiec. Szczególnym zamiłowaniem Jeremy darzył m. in. Mercedesa. Choć na potęgę wysławiał przede wszystkim Forda GT, który przez wysoką awaryjność nie spełnił jego oczekiwań. Brytyjski dziennikarz zwrócił auto producentowi, dostając za niego zwrot pełnej kwoty. W 2006 roku kupił Lamborghini Gallardo, po czym je sprzedał, twierdząc, że „idioci w Peugeotach zawsze próbują się z nim ścigać”.

Wbrew pozorom w Clarksona garażu zabrakło takich aut jak Skoda Yeti, którą określił mianem jednego z najlepszych pojazdów wszech czasów, a także Alfy Romeo Brery – jego zdaniem samochód ten był jak Cameron Diaz na kołach. A o jego zamiłowaniu do aktorki świadczy fakt, że najlepszym doświadczeniem podczas pracy w Top Gear, było goszczenie jej w studiu, a szczególnie moment, w którym go przytuliła.

Poznajcie 16 samochodów, których Jeremy Clarkson był właścicielem:

Jak Wam się podobają wybory Clarksona?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.