20-latek streamując na Facebooku doprowadził do wypadku

05.12.2016 09:47
20-latek streamując na Facebooku doprowadził do wypadku Fot. kadr z wideo

Proporcjonalnie do wzrostu popularności urządzeń elektronicznych, rośnie liczba kierowców korzystających z nich w trakcie jazdy. Nie brakuje również kampanii społecznościowych uświadamiających o potencjalnym zagrożeniu.

Jednak materiałem opornym na wszelkiego rodzaju ostrzeżenia był niejaki 20-letni Onasi Olio Rojas. Mężczyzna podjął się niezbyt przemyślanej czynności, jaką jest transmitowanie na żywo obrazu i dźwięku na Facebooka przy użyciu telefonu komórkowego, podczas jazdy samochodem. Doigrał się. Przy prędkości 186 km/h kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w śmieciarkę. Zdarzenie miało miejsce w Rhode Island w USA.

Po tym incydencie, 20-latek w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Jak poinformowała policja – jak tylko jego stan się polepszy, usłyszy stosowne zarzuty za liczne wykroczenia, które popełnił, włącznie z pisaniem na smartfonie w trakcie jazdy.

Poruszanie się z nadmierną prędkością po publicznych drogach już samo w sobie bardzo niekorzystnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno osoby popełniającej wykroczenie, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. 20-letni Onasi Olio Rojas i tak miał sporo szczęścia, że wyszedł z tak groźnego wypadku z życiem. Jak zauważyli internauci – nie miał on nawet zapiętych pasów.

O niebezpieczeństwach czyhających na drogach można przekonać się oglądając inne niskobudżetowe produkcje. Coraz więcej z nich nagrywanych jest na polskich drogach. Karygodnym podejściem do przepisów ruchu drogowego popisał się pewien kierowca prowadzący BMW serii 5 E60, który podjął się manewru wyprzedzania na podwójnej ciągłej, przejściu dla pieszych i skrzyżowaniu. O szybsze bicie serca przyprawia nagranie z Dacią Logan MCV, której kierowca celowo zahamował przed prawidłowo jadącym samochodem, chcąc wyłudzić odszkodowanie.

Lekkomyślnie na drodze zachowała się również osoba siedząca za kierownicą Audi S5. Mimo braku odpowiednich umiejętności, kierowca podczas niesprzyjających warunków próbował driftować. Nie zdołał zapanować nad samochodem i to dwa w przeciągu około 30 sekund...

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.