Pogoda
30.04.2016 16:46

20-latek w BMW i śliska nawierzchnia

Wprowadzenie auta w kontrolowany poślizg to sztuka, którą niewielu jest w stanie opanować. Wymaga dobrego wyczucia samochodu oraz nienagannej koordynacji ruchowej…

20-latek w BMW i śliska nawierzchnia
foto: kadr z wideo

Niewielu jest też kierowców, którzy są w stanie w sposób odpowiedzialny i rozsądny przesuwać granice swoich umiejętności doskonaląc techniki jazdy samochodem, szczególnie w ruchu ulicznym. W końcu jakiekolwiek niepowodzenie może się skończyć z ogromną szkodą dla osób postronnych, a tego powinniśmy starać się unikać jak tylko możemy.

Dlatego też najlepiej udać się na tor, a to niejednokrotnie wiąże się ze sporymi wydatkami, których młodsze osoby starają się uniknąć. I w ten sposób próbują swoich sił na publicznych drogach. Pół biedy jeśli trenują w nocy na opuszczonych drogach przemysłowych. Gorzej jeśli to robią pośród innych samochodów.

Niebezpieczny manewr 20-letniego kierowcy BMW zarejestrowała kamera w samochodzie policjantów z bydgoskiego ruchu drogowego. Na skrzyżowaniu ulic M. Focha i Kordeckiego, wprowadził on swój tylnonapędowy pojazd w poślizg. Na to zachowanie od razu zareagowali funkcjonariusze, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Zdaniem policjantów podjęte przez niego manewry były wynikiem „jazdy z prędkością niezapewniającą panowanie nad samochodem”, co doprowadziło do spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Co więcej, okazało się, że delikwent nie miał przy sobie prawa jazdy, odmawiając przyjęcia mandatu. Sporządzony został wniosek do sądu o ukaranie go.

A Waszym zdaniem jaka kara w jego wypadku byłaby adekwatna do wykroczenia?

Tagi: Duperele