Pogoda
10.04.2020 15:31

20-lecie "Harry'ego Pottera" - wybieramy najlepszą postać z serii [SONDA]

20 lat temu w Polsce ukazał się pierwszy tom serii "Harry Potter". Z okazji rocznicy postanowiliśmy wyłonić najbardziej lubianą postać z czarodziejskiego uniwersum.

Foto: EAST NEWS/EVERETT COLLECTION
Foto: EAST NEWS/EVERETT COLLECTION

"Nie będzie na tym świecie dziecka, które nie znałoby jego imienia" - tymi słowami Minerwa McGonagall opisała młodego chłopca z blizną na czole w pierwszym tomie serii autorstwa J.K. Rowling. Sama autorka przyznała później, że nawet nie śmiała marzyć, że te słowa kiedyś staną się prawdą i w rzeczywistym świecie. Tak się jednak stało i "Harry Potter" po dziś dzień jest światowym fenomenem, który nie traci na popularności. 10 kwietnia 2000 roku ukazało się w Polsce pierwsze wydanie "Kamienia Filozoficznego", od którego zaczęła się nasza przygoda z zaczarowanym światem. Postanowiliśmy to uczcić sondą, za pomocą której wyłonimy postać z serii, którą nasi czytelnicy darzą największą sympatią.

20-lecie "Harry'ego Pottera" - wybieramy najlepszą postać z serii [SONDA]

Harry Potter, Syriusz Black czy Severus Snape? A może złowieszczy Voldemort lub sadystyczna Bellatrix? Który z bohaterów z serii cieszy się największym uwielbieniem wśród fanów? Sprawdźmy to. Zadanie jest proste - w poniższej sondzie znajdziecie spis najważniejszych postaci z uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling. Wskażcie swojego ulubieńca. Wyniki sondy pojawią się na naszej stronie za 7 dni. 

Zaznaczamy, że nie bierzemy pod uwagę zwierzaków. Zatem Hedwiga, Errol, Teodora, Krzywołap, Pani Norris i Hardodziob nie biorą udziału w głosowaniu. 

Którą postać z serii "Harry Potter" lubisz najbardziej?

Zobacz też: "Harry Potter" - 15 ciekawostek, które J.K. Rowling zdradziła już po zakończeniu serii 

Tagi: Harry Potter SONDA J.K. Rowling