20-lecie "Harry'ego Pottera" - wybieramy najlepszą postać z serii [SONDA]

10.04.2020 15:31
20-lecie "Harry'ego Pottera" - wybieramy najlepszą postać z serii [SONDA] Fot. EAST NEWS/EVERETT COLLECTION

20 lat temu w Polsce ukazał się pierwszy tom serii "Harry Potter". Z okazji rocznicy postanowiliśmy wyłonić najbardziej lubianą postać z czarodziejskiego uniwersum.

"Nie będzie na tym świecie dziecka, które nie znałoby jego imienia" - tymi słowami Minerwa McGonagall opisała młodego chłopca z blizną na czole w pierwszym tomie serii autorstwa J.K. Rowling. Sama autorka przyznała później, że nawet nie śmiała marzyć, że te słowa kiedyś staną się prawdą i w rzeczywistym świecie. Tak się jednak stało i "Harry Potter" po dziś dzień jest światowym fenomenem, który nie traci na popularności. 10 kwietnia 2000 roku ukazało się w Polsce pierwsze wydanie "Kamienia Filozoficznego", od którego zaczęła się nasza przygoda z zaczarowanym światem. Postanowiliśmy to uczcić sondą, za pomocą której wyłonimy postać z serii, którą nasi czytelnicy darzą największą sympatią.

20-lecie "Harry'ego Pottera" - wybieramy najlepszą postać z serii [SONDA]

Harry Potter, Syriusz Black czy Severus Snape? A może złowieszczy Voldemort lub sadystyczna Bellatrix? Który z bohaterów z serii cieszy się największym uwielbieniem wśród fanów? Sprawdźmy to. Zadanie jest proste - w poniższej sondzie znajdziecie spis najważniejszych postaci z uniwersum wykreowanego przez J.K. Rowling. Wskażcie swojego ulubieńca. Wyniki sondy pojawią się na naszej stronie za 7 dni. 

Zaznaczamy, że nie bierzemy pod uwagę zwierzaków. Zatem Hedwiga, Errol, Teodora, Krzywołap, Pani Norris i Hardodziob nie biorą udziału w głosowaniu. 

 

Zobacz też: "Harry Potter" - 15 ciekawostek, które J.K. Rowling zdradziła już po zakończeniu serii 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.