Pogoda
21.05.2019 13:00

200 000 zł za godzinę grania w grę. Na streamowaniu można nieźle zarobić

Wall Street Journal zdradził, jakie stawki otrzymują streamerzy pokazujący widzom swoje przygody w nowych grach. Jeśli transmisja cieszy się odpowiednio dużym zainteresowaniem, na konta graczy mogą wpływać miliony złotych dziennie.

ninja Fortnite
foto: kadr z wideo

Prestiżowy dziennik nie mówi przy tym o odosobnionych przypadkach, tylko o zwykłych, codziennych stawkach, jakie oferowane są popularnym influencerom.

Jak wynikało z nieoficjalnych informacji, Ninja – jeden z najpopularniejszych graczy Fortnite – za zrobienie skoku w bok i granie w Apex Legends bezpośrednio po premierze gry dostał od EA okrągły milion dolarów.

Wall Street Journal podaje, że streamerzy mogą liczyć na zarobki rzędu 25-50 tys. dolarów – o ile ich transmisje oglądane są przez odpowiednio dużą liczbę osób. Wartością graniczną ma być przekroczenie 15 000 widzów jednocześnie.

Jak łatwo wyliczyć, za jeden dzień grania najlepsi zgarniają prawdziwe fortuny – przy stawce 50 000 dolarów za godzinę, po ośmiu godzinach grania otrzymują 400 000 dolarów, czyli niemal 1,6 mln złotych.

Co ciekawe, wydawcy gier nie zaprzeczają tym informacjom – komentują nawet, że z ich punktu widzenia są one niskie.

Ninja Tyler Blevins
Ninja Tyler Blevins
Przeczytaj także Milion dolarów za granie w grę. Tak EA promuje Apex Legends

Streamerzy zarabiają krocie na graniu w gry. Znamy stawki godzinowe

Kwoty, które wydawcy płacą influencerom, są niskie w porównaniu do kosztów tradycyjnego marketingu, czyli reklam w mediach. Pokazanie gry przez idola ma ponadto bezpośrednie przełożenie na liczbę zakupów, podczas gdy mierzenie skuteczności tradycyjnej kampanii medialnej jest trudne.

Najskuteczniejsi i najbardziej rozpoznawani mogą wybierać w ofertach największych wydawców (EA, Activision, Take-Two, Ubisoft), co powoduje jeszcze większe podbicie stawek – pokazanie własnej gry to jednocześnie ukrycie informacji o konkurencyjnym tytule mogącym odciągnąć od decyzji o zakupie.

Zobacz także: >> Ile zarabiają polscy patostreamerzy? <<

Duże, jak na polskie warunki, zarobki osiągają w Polsce patostreamerzy – ich dniówki potrafią wynosić po kilkanaście tysięcy złotych.

Grywacie czasem?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry