Smartfon Kruger&Matz LIVE 3+

Michał Tomaszkiewicz
01.04.2016 12:14
Smartfon Kruger&Matz LIVE 3+ Fot. materiały prasowe

Dual SIM w telefonie nie dziwi już nikogo. Polski smartfon Krüger&Matz LIVE 3+ idzie o krok dalej – urządzenie wyposażone jest w dwie baterie.

Jeden z akumulatorów wbudowany jest na stałe, drugi można – bez wyłączania smartfona – przyłączać i odłączać. Łącznie obie baterie oferują 6000 mAh pojemności, co pozwala spodziewać się długiego czasu pracy telefonu.

Producent deklaruje, że za pomocą modelu można przeprowadzić 20 godzin rozmów lub oglądać filmy przez 17 godzin. Imponujący jest przytaczany czas czuwania, wynoszący… 60 dni.

Polski smartfon Kruger&Matz LIVE 3+ dane techniczne

Obudowa smartfona mierzy sobie 144x73x13 mm – miejsce na dodatkowy akumulator sprawiło, że grubość urządzenia przekroczyła 1 cm. Wbudowana bateria ma pojemność 2480 mAh, wymienialna mieści 3520 mAh energii. Telefon waży 195 gramów.

Jeśli w telefonie znajdują się dwa akumulatory, LIVE 3+ zasilany jest najpierw z baterii wymienialnej, po jej wyczerpaniu sięgając po zasoby akumulatora wbudowanego. W przypadku dużego obciążenia smartfona możliwe jest jego zasilanie przez obie baterie jednocześnie. Nie ma niestety możliwości doładowania ogniwa wbudowanego z akumulatora wymienialnego.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Krüger&Matz LIVE 3+ wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 wspomagany przez układ graficzny Adreno 405. Obraz wyświetlany jest na ekranie IPS o przekątnej 5,2 cala pracującym w rozdzielczości Full HD (1920x1080 pikseli). Front zabezpieczony jest szkłem Gorilla Glass trzeciej generacji.

Producent chwali się, że specjalnie dobrany kształt obudowy pozwala na komfortowe korzystanie z dużego wyświetlacza i sterowanie smartfonem za pomocą jednej ręki.

Telefon ma 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci na pliki – dostępną przestrzeń można rozszerzyć dzięki karcie microSD. LIVE 3+ wyposażony jest w dwa aparaty – tylny 16 Mpix (z autofokusem i podwójną diodą doświetlającą) i przedni robiący zdjęcia z rozdzielczością 5 Mpix.

Oprócz podwójnej baterii Krüger&Matz LIVE 3+ ma także moduł Dual SIM. Działający pod kontrolą Androida 5.1. Smartfon obsługuje przesyłanie danych przez LTE (oraz Wi-Fi w wersji „n”); lokalizacja ustalana jest z wykorzystaniem systemu GPS oraz GLONASS.

Cena Krüger&Matz LIVE 3+

Telefon Krüger&Matz LIVE 3+ wyposażony jest w złącze USB 3.1 typu C. Krüger&Matz LIVE 3+ został wyceniony na 999 złotych. Za taką samą cenę można kupić ASUS ZenFone Max z baterią o pojemności 5000 mAh.

Czy dwie baterie w smartfonie to dobry pomysł? Jakie są Wasze opinie w tej kwestii?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.