25-letnia nauczycielka zwolniona po tym, jak uczniowie zobaczyli jej zdjęcie topless

Michał Tomaszkiewicz
04.04.2019 16:38
25-letnia nauczycielka zwolniona po tym, jak uczniowie zobaczyli jej zdjęcie topless Fot. kadr z wideo

Lauren Miranda straciła pracę nauczycielki po tym, jak jeden z uczniów bez jej wiedzy i zgody wszedł w posiadanie jej rozbieranego zdjęcia. Kobieta postanowiła pozwać szkołę z powodu dyskryminacji.

Nauczycielka tłumaczy, że zdjęcie zrobiła i wysłała partnerowi, z którym już zerwała. Fotografia nie była pokazywana nikomu innemu i nie przyszłoby jej do głowy, żeby dzielić się nią ze swoimi uczniami.

Lauren Miranda zamierza pozwać szkołę, gdyż jej zdaniem nie przeprowadzono należytego dochodzenia w tej sprawie, oznajmiając tylko, że w związku z wydarzeniem przestała być wzorem dla uczniów.

Wiadomo, że mężczyzna, dla którego zrobiona była fotografia – nauczyciel w innej szkole – nie został za incydent ukarany w żaden sposób. Kobieta jest zdania, że to jaskrawy przykład dyskryminacji z powodu płci. Nie wyjaśniono, jaką rolę w wycieku zdjęcia miał były partner.

Jaką wiadomość wysyła się w ten sposób do dziewczyn, których zdjęcia przesyłają sobie ciągle chłopcy? Co im w ten sposób powiemy? Że mają się zmywać, gdy ich fotografie dzielone są bez pozwolenia i wiedzy? W jaki sposób nie jestem dla nich wzorem?

Przeczytaj także

Nauczycielka zwolniona za nagie selfie oskarża o dyskryminację

Nauczycielka zdradziła także, jak wyglądało przekazanie jej informacji o odkryciu jej półnagiego zdjęcia.

Podczas rozmowy fotografia została powiększona na ekranie komputera, tak że widzieli ją wszyscy obecni podczas rozmowy mężczyźni. Miranda jest zdania, że było to celowe działanie, żeby „upokorzyć ją i zastraszyć”.

Selfie topless nauczycielki wypłynęło w styczniu, kobieta została zwolniona z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Prawnicy nauczycielki donoszą, że szkoła po jej zwolnieniu postanowiła zatrudnić niezależną osobę do przeprowadzenia śledztwa w sprawie potencjalnej dyskryminacji, jaka została im zarzucona.

Zobacz także: >> Fani chcą usunąć Amber Heard z "Aquamana 2", bo znęcała się nad Johnnym Deppem <<

Miranda domaga się przewrócenia do pracy jako nauczycielki fizyki lub wypłaty łącznie 3 mln dolarów odszkodowania i wynagrodzenia dla prawników.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.