Pogoda
05.09.2016 12:29

250 000 chętnych na nową Astrę

Nowy model niemieckiego producenta z miejsca stał się hitem. Astra została nie tylko doceniona przez jury „Car of the Year 2016”, ale także przez klientów.

250 000 chętnych na nową Astrę
foto: materiały prasowe

Opel może liczyć kolejne zyski. Złożono bowiem ponad ćwierć miliona zamówień na ten kompaktowy samochód wytwarzany między innymi w gliwickiej fabryce. Powody do świętowania ma również brytyjski zakład produkcyjny w Ellesmere Port.

Inżynierowie stanęli na wysokości zadania i postarali się pod każdym względem. Nowy model został dopracowany z pieczołowitą dokładnością. Astra w stosunku do swojego poprzednika w adekwatnych wersjach silnikowych waży od 120 do 200 kilogramów mniej, co zawdzięcza zastosowaniu lżejszego o 77 kilogramów korpusu oraz zastąpienia elementów zawieszenia lepszymi odpowiednikami, co poskutkowało w redukcji masy o kolejne 50 kilogramów.

Nowością w Oplu jest również unowocześniony system multimedialny z ekranem dotykowym, który może współpracować ze smartfonami. Ponadto przyszli właściciele będą mogli przebierać w różnorodnych opcjach dodatkowych, wśród których znalazły się pozycje dotychczas znane głównie z modeli premium, przykładem czego są fotele z funkcją masażu i wentylacji oraz LED-owe reflektory IntelliLux. Te ostatnie umożliwiają swobodne korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych uczestników ruchu drogowego. W połączeniu z pozostałymi asystentami kierowcy zapewniają bardziej komfortową i bezpieczną jazdę.

Astra może zostać wyposażona również w przednią kamerę OpenEye, współpracującą z inteligentnymi systemami rozpoznawania znaków drogowych, wskaźnikami odległości od pojazdu, utrzymania pasa ruchu, a także asystentem ostrzegającym przed kolizją, uzbrojonym w funkcję automatycznego, awaryjnego hamowania.

Do tego cieszyć się można komfortowym rozwiązaniem jakim jest bezkluczykowy Open&Start, zaawansowanym systemem wspomagania parkowania APA, kamerą cofania RVC i aktywnym tempomatem FSRA, mogącym zatrzymać pojazd bez udziału kierowcy.

Ceny Opla Astry startują z pułapu 59 900 zł za 5-drzwiową odmianę hatchback w wyposażeniu Essentia, napędzaną 1,4-litrowym silnikiem o mocy 100 KM, współpracującym z 5-biegową przekładnią ręczną. Nieco droższa jest wersja 105-konna 1.0 Turbo S&S – to wydatek 63 900 zł. Klienci do wyboru mają przekładnie 5- lub 6-biegowe ręczne, automatyczne o 6 przełożeniach oraz zaumatyzowaną Easytronic 3.0.

A Wam jak nowa Astra przypadła do gustu?

Tagi: News Opel