27-latek niesie 15-kilogramowy krzyż przez Polskę, aby "nawrócić naród". Modli się o Państwo Boże

22.07.2020 10:04
27-latek niesie 15-kilogramowy krzyż przez Polskę, aby "nawrócić naród". Modli się o Państwo Boże Fot. Pawel Murzyn/East News/Zdjęcie poglądowe

Michał Ulewiński od miesiąca przemierza Polskę z 15-kilogramowym krzyżem na plecach. Poświęca się w imię nawrócenia narodu.

Mówi się, że każdy z nas niesie swój krzyż. Jest to oczywiście nawiązanie do cierpień Jezusa, który (jak głosi Biblia) zanim został ukrzyżowany, musiał dźwigać na plecach drewniane belki, aby wybawić ludzkość od grzechu. Zwykli ludzie "swoim krzyżem" nazywają kłopoty, troski i niedogodności, którym muszą stawić czoła idąc przez życie.

27-latek niesie krzyż przez Polskę aby nawrócić naród

Michał Ulewiński potraktował powiedzenie bardzo dosłownie i wyruszył w wędrówkę po Polsce z prawdziwym krzyżem na plecach. I to nie małym. Belki ważą razem aż 15 kilogramów. Jak podają media katolickie, które zwróciły uwagę na nietypowego podróżnika - 27-latek modli się w ten sposób o nawrócenie narodu.

Przeczytaj także

Młody mężczyzna rozpoczął wycieczkę 24 czerwca w Różańcu, miejscowości znajdującej się w województwie warmińsko-mazurskim. Ulewiński prowadzi swój fanpage na Facebooku, gdzie publikuje postępy swojej podróży. Kiedy wyruszał na "Pańswie Bożym" pojawił się wpis:

Biorę krzyż i łączę go z ofiarą Pana Naszego Jezusa Chrystusa, kładąc na nim wszystkie grzechy narodu Polskiego i idę po błogosławieństwo dla nas. Aby Polska była wierna Bogu i zaczęła pełnić Jego świętą wolę.

Trasa 27-latka nakreślona na mapie również przypomina krzyż. Z Różańca pielgrzym udał się na południe Polski, a ostatnio wszedł razem z krzyżem na Giewont. Aktualnie planuje dotrzeć do Gniezna, a potem do Sokółki na wschodzie.

Pielgrzym od początku swojej wędrówki zebrał już niemal 5 tysięcy fanów na swoim profilu. Chłopakowi kibicuje rzesza wielbicieli, którzy przy każdej okazji życzą mu siły, wytrwałości i bożego błogosławieństwa. 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.