Pogoda
10.01.2020 14:37

Rekordowe aukcje WOŚP 2020! Tokarczuk i Lewandowski bezkonkurencyjni

Już 12 stycznia 28. Finał WOŚP! Z tej okazji gwiazdy wystawiły na aukcjach wyjątkowe dla siebie rzeczy. Wiemy, czyje w tym momencie są najcenniejsze!

WOŚP 2020: Jerzy Owsiak i Olga Tokarczuk
Instagram/Olga Tokarczuk

Jak co roku gwiazdy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przeznaczyły wiele wyjątkowych i cennych dla siebie przedmiotów, które dobroduszni mogą wylicytować na aukcji za niebagatelne kwoty. Już 12 stycznia odbędzie się 28. Finał WOŚP, kiedy dowiemy się, ile w tym roku udało się uzbierać na sprzęt dla chorych dzieci. My już wiemy, jakie aukcje obecnie cieszą się największym zainteresowaniem. Okazuje się, że w tym roku „najcenniejszymi gwiazdami” są: Olga Tokarczuk oraz Robert Lewandowski.

Zobacz także: Wolontariusze WOŚP przerobili hit "Ona by tak chciała" w szczytnym celu [WIDEO]

28. Finał WOŚP: najcenniejsze aukcje

Olga Tokarczuk w tym roku zdobyła Nagrodę Nobla. Pisarka w związku z tym cieszy się ogromną popularnością i sympatią Polaków. W połowie grudnia postanowiła przekazać na aukcję WOŚP wyjątkowy przedmiot.

Antyradio gra z WOŚP w 2019 roku! Zobacz radiowe aukcje
Antyradio gra z WOŚP w 2019 roku! Zobacz radiowe aukcje
Przeczytaj także Antyradio gra z WOŚP w 2019 roku! Zobacz radiowe aukcje

Rzeczą, jaką Olga Tokarczuk wystawiła na aukcję, jest replika medalu noblowskiego!

"

To jest ten medal, który w fanfarach, który w całym takim niesamowitym przepychu, ale w przepięknej uroczystości, przy aplauzie całego narodu polskiego odebrała Olga Tokarczuk w Sztokholmie – powiedział o nim Jerzy Owsiak. "

W tym momencie cena na licytacji medalu to 61 tysięcy złotych!

Na drugim miejscu uplasowała się aukcja kapitana polskiej reprezentacji. Robert Lewandowski w tym roku postanowił zjeść lunch z najbardziej hojnym darczyńcą. Gdyby kwota pozostała taka, jak obecnie, obiad z piłkarzem kosztowałby aż 40 100 złotych!

Swoje aukcje mają również inne gwiazdy. Najciekawsze z nich to: oryginalna kurtka Franza Maurera z „Psów”, marynarka Jurka Owsiaka, samochód Jasia Fasoli oraz sukienka od Roksany Węgiel.

Oczywiście zachęcamy do licytacji!

Zobacz także: Jurek Owsiak wspomina WOŚP 2019 i śmierć Pawła Adamowicza

WOŚP 2020: aukcja Olgi Tokarczuk
WOŚP 2020: aukcja Roberta Lewandowskiego
Tagi: WOŚP Jerzy Owsiak