29. Finał WOŚP już w styczniu. Wiemy, na co będą zbierane pieniądze

07.10.2020 12:38
WOŚP Jurek Owsiak|undefined Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Już w styczniu odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas konferencji prasowej poznaliśmy temat przyszłorocznej akcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już w Polsce niemal 30 lat. Inicjatywa Jurka Owsiaka jest jedną z największych akcji charytatywnych angażujących cały świat. Co roku, bez względu na nastrój czy niesprzyjającą pogodę, tysiące wolontariuszy wychodzi na ulicę z kolorowymi puszkami. Wówczas w sklepie, tramwaju, autobusie czy na poczcie trudno spotkać osobę bez czerwonego serduszka przyklejonego do kurtki.

29. Finał WOŚP. Na co będą zbierane pieniądze?

Akcja Jurka Owsiaka niemal każdego roku pobija poprzedni rekord zebranych funduszy. W 2020 roku udało się zasilić konto Fundacji kwotą 186 133 610 złotych. Pieniądze były zbierane w celu wsparcia dziecięcej medycyny zabiegowej. Wcześniej WOŚP zbierała fundusze dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, dla wyrównania szans w leczeniu noworodków czy też dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Przeczytaj także

W 2021 roku Wielka Orkiestra zagra dla najmłodszych. Temat 29. Finału to "Laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy", a hasło towarzyszące akcji brzmi "Finał z Głową". Jak poinformował Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej, sztaby już rozpoczęły rejestrację. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy ruszy już 10 stycznia 2021 roku.

Ze względu na pandemię w przyszłym roku Finałowi nie będą towarzyszyły koncerty. Fundacja skierowała prośbę do prezydenta Warszawy o pozwolenie na postawienie namiotu WOŚP pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.