Pogoda
27.08.2018 12:29

3 osoby nie żyją, a co najmniej 9 jest rannych po strzelaninie na turnieju gry „Madden 19”

Electronic Arts zorganizowało w Jacksonville turniej w grę „Madden 19”. Niestety, podczas imprezy doszło do tragedii - jeden z uczestników zastrzelił 2 innych, a następnie popełnił samobójstwo.

3 osoby nie żyją, a co najmniej 9 jest rannych po strzelaninie na turnieju gry „Madden 19”
foto: kadr z wideo

W niedziele 26 sierpnia 2018 roku doszło do strzelaniny na zorganizowanym przez EA turnieju w grę „Madden 19”. Sprawcą tragedii był jeden z uczestników, 24-letni David Katz, który zastrzelił dwóch innych graczy, a następnie popełnił samobójstwo. Policja z Jacksonville wykluczyła obecność drugiego sprawcy.

Mężczyzna postrzelił co najmniej 9 kolejnych osób, które zostały przewiezione do pobliskich szpitali znajdujących się w mieście. Strzelaninę słyszano w pobliskich restauracjach. Według naocznych świadków do jednej z nich wpadła niedoszła ofiara strzelca, która postanowiła zabarykadować się w restauracji wraz z innymi gośćmi.

Turniej Madden 19 z ofiarami śmiertelnymi

Moment rozpoczęcia strzelaniny został zarejestrowany na kamerach, ponieważ turniej był streamowany na Twitchu. Nagraniem podzieliła się telewizja NBC News, która udostępniła materiał o tragicznym turnieju na swoim kanale na Youtube. Uważajcie, bo film jest przerażający:

Electronic Arts, które było jednym z organizatorów turnieju złożyła kondolencje rodzinom ofiar, a także poinformowało, że blisko współpracują z lokalną policją w ramach ustalenia, jak przebiegły wydarzenia w Jacksonville.

W wyniku strzelaniny zginęły 3 osoby, a co najmniej kolejne 9 zostało rannych (raporty z różnych portali i telewizji różnią się informacjami). Na razie wiemy jedynie, że sprawcą strzelaniny był 24-letni mieszkaniec Baltimore.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry