30-letni celebryta z YouTube’a zginął spadając z wodospadu

Michał Tomaszkiewicz
06.07.2018 13:09
30-letni celebryta z YouTube’a zginął spadając z wodospadu Fot. kadr z wideo

Znany z łączenia zwiedzania malowniczych miejsc z namiastką sportów ekstremalnych youtuber został znaleziony martwy po upadku z wodospadu Shannon Falls w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Ryker Gamble to jedna z osób tworzących kanał „High on Life”, przedstawiający beztroskie (i niebezpieczne) zabawy w najciekawszych miejscach na całym świecie.

Twórcy doczekali się łącznie niemal pół miliona subskrybentów na YouTubie, na Instagramie byli jeszcze popularniejsi – ich konto jest śledzone przez 1,1 mln osób.

Według opisu kanału „High on Life”, celem publikowanych co tydzień filmów była chęć zainspirowania widzów do ruszenia się i odkrywania świata.

Ekipa robiła to w sposób ekstremalny – skacząc z wysokości do wody (z klifu lub po rozbujaniu się na linie), prześlizgując się kajakiem po wartkim nurcie czy urządzając sobie parkour. Takie zabawy są zawsze niebezpieczne, co ludzie o mocnych nerwach mogą zobaczyć, patrząc na wideo pokazujące upadek wspinacza z 62. piętra budynku.

Youtuber zginął spadając z wodospadu

Celebryta znalazł się wśród 3 osób, które spadły z wysokości około 30 metrów przechadzając się po krawędzi wodospadu. Wszyscy związani byli z kanałem na YouTubie.

Według przekazów świadków, trójka najpierw zażyła na górze kąpieli, a potem zaczęła wybrała się na skraj wodospadu. Nie wiadomo jeszcze, czy doszło do upadku, czy celowego skoku, i czy wydarzenie było nagrywane.

Partnerka celebryty, Alissa Hensen, potwierdziła śmierć Gamble'a w emocjonalnym wpisie.

Kanadyjska policja prowadzi dochodzenie w sprawie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.