32-latek poddany kwarantannie wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę

30.03.2020 12:00
32-latek poddany kwarantannie wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę Fot. Shutterstock

Epidemia COVID-19 może stać się prawdziwym końcem świata. 32-letni mężczyzna poddany kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy po tygodniu izolacji wybiegł nagi na miasto i pogryzł starszą kobietę w szyję. Poszkodowana zmarła w szpitalu.

Do tragedii doszło w Indiach. Mężczyzna, który wrócił ze Sri Lanki, został zgodnie z procedurami zobligowany do dwutygodniowej kwarantanny domowej.

Identyczne przepisy obowiązują także w Polsce: każdy, kto przekroczy granicę, musi spędzić 14 dni w izolacji i obserwować, czy nie wykazuje objaw zarażenia COVID-19.

Przeczytaj także

Zaatakowana kobieta z ranami gardła trafiła do szpitala 27 marca 2020, niestety nie udało się jej uratować. Policja uważa, że była przypadkową ofiarą: mieszkała niedaleko poddanego kwarantannie mężczyzny, a między ich rodzinami nie było żadnych niesnasek.

Wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę. Po tygodniu kwarantanny domowej

Miejscowa policja prowadzi śledztwo w sprawie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym poddano go testowi na obecność koronawirusa. Lekarze sprawdzają także, czy jest poczytalny.

Obostrzenia i zakazy wprowadzane z powodu walki z epidemią COVID-19 mogą odbijać się na samopoczuciu psychicznym osób, które przywykły do prowadzenia bogatego życia towarzyskiego. Z tego powodu część osób świadomie łamią obostrzenia, żeby spotkać się ze znajomymi.

Posłuchaj podcastu

W niedzielę 29 marca 2020 polska policja sprawdziła ponad 130 000 osób poddanych w naszym kraju kwarantannie domowej. Z powodu jej złamania ukarano ponad 700 osób.

Przeczytaj także

Izolacja to jedyny dostępny sposób na spowolnienie rozwoju choroby. Im dokładniej będziemy przestrzegać nałożonych przez rząd restrykcji, tym mniej osób umrze z powodu koronawirusa SARS-CoV-2.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski: dziesiątki tysięcy chorych i setki zgonów, jeśli będziecie wychodzić z domu

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.