32-latek poddany kwarantannie wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę

30.03.2020 12:00
32-latek poddany kwarantannie wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę Fot. Shutterstock

Epidemia COVID-19 może stać się prawdziwym końcem świata. 32-letni mężczyzna poddany kwarantannie domowej po powrocie z zagranicy po tygodniu izolacji wybiegł nagi na miasto i pogryzł starszą kobietę w szyję. Poszkodowana zmarła w szpitalu.

Do tragedii doszło w Indiach. Mężczyzna, który wrócił ze Sri Lanki, został zgodnie z procedurami zobligowany do dwutygodniowej kwarantanny domowej.

Identyczne przepisy obowiązują także w Polsce: każdy, kto przekroczy granicę, musi spędzić 14 dni w izolacji i obserwować, czy nie wykazuje objaw zarażenia COVID-19.

Przeczytaj także

Zaatakowana kobieta z ranami gardła trafiła do szpitala 27 marca 2020, niestety nie udało się jej uratować. Policja uważa, że była przypadkową ofiarą: mieszkała niedaleko poddanego kwarantannie mężczyzny, a między ich rodzinami nie było żadnych niesnasek.

Wybiegł nagi na ulicę i zagryzł staruszkę. Po tygodniu kwarantanny domowej

Miejscowa policja prowadzi śledztwo w sprawie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym poddano go testowi na obecność koronawirusa. Lekarze sprawdzają także, czy jest poczytalny.

Obostrzenia i zakazy wprowadzane z powodu walki z epidemią COVID-19 mogą odbijać się na samopoczuciu psychicznym osób, które przywykły do prowadzenia bogatego życia towarzyskiego. Z tego powodu część osób świadomie łamią obostrzenia, żeby spotkać się ze znajomymi.

Posłuchaj podcastu

W niedzielę 29 marca 2020 polska policja sprawdziła ponad 130 000 osób poddanych w naszym kraju kwarantannie domowej. Z powodu jej złamania ukarano ponad 700 osób.

Przeczytaj także

Izolacja to jedyny dostępny sposób na spowolnienie rozwoju choroby. Im dokładniej będziemy przestrzegać nałożonych przez rząd restrykcji, tym mniej osób umrze z powodu koronawirusa SARS-CoV-2.

Zobacz także: Minister zdrowia Łukasz Szumowski: dziesiątki tysięcy chorych i setki zgonów, jeśli będziecie wychodzić z domu

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.