Pogoda
20.03.2020 16:36

33 nowe zarażenia koronawirusem w Polsce. Już ponad 400 zainfekowanych

Ministerstwo Zdrowia podzieliło się kolejną liczbą osób zakażanych koronawirusem. Liczba wzrosła już do ponad 400, a zachorowań będzie jeszcze więcej. Okazuje się również, że przyczyną śmierci zmarłej 27-latka nie był koronawirus. 

33 nowe zarażenia koronawirusem w Polsce. Już ponad 400 zainfekowanych
foto: shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Ministerstwo zdrowia po raz kolejny w piątek 20 marca 2020 roku podzieliło się informacją na temat nowych zakażonych koronawirusem w Polsce. Zgodnie z wiadomościami podawanymi na Twitterze, w Polsce odnotowano kolejnych 33 zakażonych koronawirusem - potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, podlaskiego i podkarpackiego.

33 nowych zakażonych koronawirusem

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi w Polsce 411 osób:

Jak dowiadujemy się również od ministerstwa, 27-kobieta z Podkarpacia zmarła z powodów innych, niż koronawirus. W związku z tym, Ministerstwo Zdrowia nie liczy jej jako ofiara śmiertelna pandemii. Dlatego też, oficjalnie w Polsce z powodu koronawirusa na razie zmarło 5 osób. 

Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski
Przeczytaj także Minister zdrowia Łukasz Szumowski: dziesiątki tysięcy chorych i setki zgonów, jeśli będziecie wychodzić z domu