„365 dni” najpopularniejszym filmem 2020 roku. Blanka Lipińska liczy na pobicie rekordu „Kleru”

28.02.2020 15:46
„365 dni” najpopularniejszym filmem 2020 roku. Blanka Lipińska liczy na pobicie rekordu „Kleru” Fot. materiały prasowe Next Film

„365 dni” zauroczył polskich widzów, którzy na seans polskiego erotyka wybrali się ponad 1,5 mln razy. To najlepszy wynik dla filmu, który miał premierę w 2020 roku.

Budzący kontrowersje obraz stał się największym tegorocznym hitem kin. „365 dni” miało premierę 7 lutego 2020 i wszystko wskazywało na to, że będzie musiało stoczyć ostrą walkę o serca i portfele widzów z „Zenkiem”, filmem opowiadającym historię Zenka Martyniuka.

Okazało się, że Polacy wolą seks od disco polo i film nakręcony na podstawie powieści Blanki Lipińskiej nie tylko był numerem jeden w polskich kinach w Walentynki, lecz także nie miał sobie równych jeśli chodzi o zainteresowanie w całym 2020 roku. Być może w starciu z „Zenkiem” pomógł fakt, że produkcja TVP uznawana jest za drugi najgorszy film tego roku pokazany na świecie.

Przeczytaj także

1,5 mln widzów to za mało, żeby usatysfakcjonować Blankę Lipińską. Autorka zdradziła w wywiadzie, że marzy się jej pobicie „Kleru”. Ten najgłośniejszy polski film ostatnich lat przyciągnął do kin 5 mln widzów.

„365 dni” najchętniej oglądanym filmem w 2020 roku. 1,5 mln widzów w trzy tygodnie

To, że „365 dni” będzie hitem, pokazał weekend otwarcia, podczas którego film zawiódł do kin 454 000 widzów. Frekwencji pomogła promocja filmu, w której skupiano się na przekazie, że obejrzenie polskiego erotyku może być traktowane jako niecodzienna gra wstępna przed gorącym świętowaniem Walentynek.

Dzięki temu w pokonany polu został nie tylko „Zenek”, ale i „Psy 3”, kontynuacja kultowej serii, która przed premierą typowana była na absolutny hit polskiego box office.

Blanka Lipińska zdradziła, że marzy się jej pobicie „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego. Dodała jednak, że to byłby scenariusz idealny, a bardziej realistyczne estymacje mówią o przyciągnięciu do kin 3,5 mln widzów.

Zobacz także: Fani Blanki Lipińskiej zawyżają oceny "365 dni"? Średnia filmu wzrosła w kilka godzin o 40%  

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.