Pogoda
07.08.2020 14:39

Wielkopolskie. 38-latek strzelał z łuku do mężczyzny, bo ten go "denerwował"

38-latek z powiatu rawickiego (Wielkopolskie) strzelał z łuku do mężczyzny, który według sprawcy "denerwował go od jakiegoś czasu". Strzały trafiły w samochód 34-latka.

Wielkopolskie. 38-latek strzelał z łuku do mężczyzny, bo ten go "denerwował"
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu, do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Bojanowo w Wielkopolsce. To właśnie tam 38-latek strzelił z własnoręcznie zrobionego łuku do samochodu, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego.

38-latek strzelał do niego z łuku. Wszystko dlatego, że go "denerwował"

Jak w rozmowie z PAP-em podała lokalna policja:

"

Mężczyźni znali się od jakiegoś czasu i mieli ze sobą - jak twierdzą - tak zwaną "kosę". Nazbierało się na to kilka spraw. Początkowo próbowali dogadać się, jednak nic z tego nie wyszło" "

Marty Jannetty
Marty Jannetty
Przeczytaj także Znany wrestler przyznał się na Facebooku do morderstwa. Przyjechała policja

Do pierwszego incydentu podobno doszło 2 sierpnia. Wówczas 38-latek wycelował z łuku w samochód 34-latka, który przejeżdżał obok domu sprawcy. Strzała wbiła się w zderzak auta.

"

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie potraktował tego poważnie, ponieważ jak przyznał, nieco prowokował swoim zachowaniem. Sytuacja między mężczyznami stawała się jednak coraz bardziej nerwowa i napięta. Do drugiego strzału doszło 4 sierpnia w podobnych okolicznościach, tym razem strzała wbiła się w słupek auta – podała rawicka policja. "

38-latek usłyszał już zarzut z art. 160 Kodeksu karnego, czyli narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Policja podała, że mężczyzna był już w przeszłości karany. Z raportu policji wynika, że odbywał także kary pozbawienia wolności. 

Aresztowanie
Aresztowanie
Przeczytaj także Atak w Łódzkiem. Gruzini z maczetami napadli na grupkę Polaków [WIDEO]
Tagi: Newsy