4. odcinek „Gry o tron” podzielił fanów serialu

Sergiusz Kurczuk
08.08.2017 11:27
4. odcinek „Gry o tron” podzielił fanów serialu Fot. kadr z serialu

4. odcinek 7 sezonu „Gry o tron”, czyli „The Spoils of War” to spełnienie marzeń nie jednego fana serialu HBO. Końcówka wzbudziła wiele emocji wśród widzów. Jak zareagowali maniacy Siedmiu Królestw? 

Cliffhangery - łączą w sobie zarówno to, co najlepsze, jak i to, co najgorsze. Z jednej strony niewyjaśnione zakończenie trzymające w napięciu powoduje, że na kolejne przygody ulubionych bohaterów oczekuje się w wielkim napięciu. Mistrzem tego typu zabiegów był „Lost”. Z drugiej strony, to czekanie może doprowadzić niektórych widzów do szału. Minuty stają się godzinami, godziny, dniami, a dni tygodniami. A w głowie kołace się pytanie: „Jak rozwiąże się urwany wątek?”.

4 odcinek „Gry o tron” zatytułowany „The Spoils of War” był najkrótszym epizodem w historii serialu. Widzowie śledzili losy swoich ulubionych bohaterów jedynie przez niecałą godzinę. Za to ile emocji twórcy zdołali upchnąć w tak krótkim czasie! Bez emocjonalne spotkanie Brana i Sansy w poprzednim odcinku zostało całkowicie wyważone tym, co widzieliśmy na ekranach 6 sierpnia. Fani serialu nie pozostali obojętni emocjonującą końcówkę odcinka. Widzowie nie są jednak jednomyślni. Jedni przeżywają, co się stało z Jaimem Lannisterem (Nikolaj Coster-Waldau) i Bronnem (Jerome Flynn), inni niepokoją się, że smok Drogon został ranny. Oczywiście jest i „neutralna sfera”, która równie mocno przeżyła oba te wątki. Odbiciem tego zjawiska są tweety miłośników hitu HBO.

Wszyscy, którzy myślą, że Jaime nie żyje, Nieprawda! Powróci jak:

Miałem przeczucie, że Bronn zginie w tym odcinku. Tak się cieszę, mu się udało!

Kiedy Bronn zanurkował, by obronić Jaimego przed smoczym ogniem:

Jamie: Jadąc na koniu, zamierzam przebić królową włócznią!

Ranny smok: Potrzymaj mi piwo.

Smok nie zginął!

Wybierając pomiędzy zabiciem Jaime'go i/lub Bronna, a Drogona, wolałabym, żeby przeżył Drogon. Za. Każdym. Razem.

Ja podczas tej sceny:
- SPAL ICH WSZYSTKICH!

- Zaraz, nie spalaj Jaime'go!
- Zaraz, nie spalaj Bronna!
- Zaraz nie zabijaj Drogona!

Chcę, żeby Jaime i Bronn przeżyli, ale Bronn musi strzelic do Drogona i nie chcę tego, ale chcę, żeby Bronn przeżył!

Tak to wyglądało: Nie umieraj, Dany! Nie umieraj, Drogonie! Nie umieraj, Jaime! Nie umieraj Bronnie! JAAAAAIMEEEEEE!

Nie ma słów, które mogłyby opisać ostatni odcinek, tylko reakcje.

Jak widać, w serialu jak na wojnie. Fani zajęli miejsca po dwóch stronach barykady. Są też rozdarci widzowie, którzy nie wiedzą, do której frakcji dołączyć. Tak czy inaczej, odcinek „The Spoils of War” wzbudził bardzo dużo emocji i zapowiada wielką wojnę o Westeros, która zbliża się już od kilku lat trwania serialu. Co nas czeka w kolejnym odcinku? Na razie nie wiele wiadomo. W sieci pojawił się krótki zwiastun „Eastwatch”. Jak rozwiąże się niedomknięty wątek? Wiedzą tylko twórcy serialu albo hakerzy, którzy podobno wykradli kolejne odcinki. My musimy poczekać do 13 sierpnia, kiedy 5. odcinek będzie miał swoją premierę. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.