400 GB na karcie microSD - nowy rekord świata

Michał Tomaszkiewicz
01.09.2017 11:02
400 GB na karcie microSD - nowy rekord świata Fot. materiały prasowe

Wszyscy wiedzą, że technologia nieubłaganie się rozwija. Mimo tego pojawiają się rozwiązania, które na każdym potrafią zrobić gigantyczne wrażenie – na przykład upakowanie 400 GB na karcie microSD.

Nowy model został zaprezentowany przez SanDiska na targach IFA 2017. Chwaląc się rekordową pojemnością producent zastrzega co prawda, że za 1 GB uważa 1 000 000 000 bajtów (podczas gdy systemy operacyjne oraz binarni puryści uważają, że powinno to być 1 073 741 824 bajty) i w związku z tym „realna przestrzeń na dane jest mniejsza” – w dalszym ciągu jest to jednak widowiskowe osiągnięcie.

Na jednej, małej karcie można zmienić do 40 godzin nagrania Full HD, co powinno ucieszyć osoby lubiące używać smartfona do dokumentowania otoczenia. Kiedyś tłumacząc pojemność karty na możliwości jej stosowania uciekano się do podawania możliwych do zapisania zdjęć czy utworów mp3 – jak widać, tez czasy odeszły już w niepamięć.

Szybkość odczytu danych z karty SanDisk Ultra microSDXC UHS-I wynosi maksymalnie 100 MB/s (przy podobnym zastrzeżeniu, jak wyżej). Producent wyliczył, że pozwoli to na przesłanie nawet 1200 zdjęć w ciągu minuty. Nośnik może pracować w zakresie temperatur od -25 do 85 stopni Celsjusza.

Szybkość transferu danych ma także być widoczna w kulturze pracy aplikacji, które zostaną na niej zainstalowane – nowa karta SanDiska spełnia wymagania specyfikacji A1 App Performance Class.

Producent pozostaje tajemniczy, jeśli chodzi o zastosowane rozwiązania technologiczne:

Cały czas przesuwamy technologiczne granice i zmieniamy sposób, w jaki konsumenci korzystają z urządzeń mobilnych. Osiągając kolejny etapu rozwoju technologii jesteśmy w stanie zaspokoić ogromne zapotrzebowanie naszych klientów na przestrzeń dyskową, z pomocą rozwiązań storage, którym mogą zaufać.

Mieszcząca 400 GB karta pamięci SanDisk Ultra microSDXC UHS-I jest już dostępna w sprzedaży – jej cena została wyznaczona na 250 dolarów, a więc około 1000 zł. Nośnik objęty jest limitowaną, 10-letnią gwarancją.

Kartę można wykorzystać w każdym smartfonie, który obsługuje standard SDXC.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.