Pogoda
20.09.2018 13:39

45-latek został aresztowany za grożenie 11-letniemu dziecku w „Fortnite”

Gry online potrafią obudzić w ludziach naprawdę najgorsze emocje - przekonał się o tym pewien 45-latek, który zbyt agresywnie potraktował 11-letniego chłopca.

Fortnite
foto: materiały prasowe

Michael Aliperti to 45-letni fan gry „Fortnite”, czyli szalenie popularnego TPS-a z trybem Battle Royale. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za swoje zbyt emocjonalne podejście do produkcji Epic Games został aresztowany.

Jak informuje stacja telewizyjna NBC, w nocy z 18 na 19 września 2018 roku Aliperti został zatrzymany przez lokalną policję. Powód? Władze otrzymały zgłoszenie od zaniepokojonego chłopca, gdy ten po wygranym meczu w „Fortnite'a” zaczął otrzymywać wiadomości głosowe i tekstowe od 45-latka. Jedna z nich miała brzmieć następująco:

"

Znajdę cię. Mam pistolet. Nie żyjesz. Przyjdę dzisiaj do twojego domu i rozpi*rdolę ci życie. "

45-latek aresztowany za grożenie 11-latkowi

Kolejne pogróżki ze strony Alipertiego zawierały w sobie plany odwiedzenia szkoły chłopca i zamordowania kilku jego przyjaciół, co policja uznała za grożenie szkolną strzelaniną. Mężczyzna jest obecnie zatrzymany w areszcie pod zarzutami gróźb drugiego stopnia i zachowania mającego na celu zaszkodzenie dziecku. Jego kaucja wynosi 2,5 tysiąca dolarów.

To nie pierwsza taka sytuacja, w której „Fortnite” jest mniej lub bardziej zamieszany w bardzo nieprzyjemne zdarzenia - ostatnio brytyjski portal Divorce Online stwierdził, że uzależnienie od gier online jest powodem ponad 200 rozwodów w Wielkiej Brytanii, a kilka miesięcy temu 9-letnia dziewczynka musiała być wysłana na odwyk od „Fortnite'a”.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Fortnite