Pogoda
01.04.2020 15:59

5-gwiazdkowy hotel zaoferował schronienie bezdomnym w czasie pandemii

Jeden z australijskich hoteli postanowił podać pomocną dłoń bezdomnym. Potrzebujący otrzymają dach nad głową w czasie pandemii.

Bezdomny
foto: shutterstock.com

Czasy pandemii to idealny moment na refleksje. Przypominamy sobie wówczas jak ważne są nasze relacje z bliskimi, a także życzliwiej patrzymy na innych ludzi. Społeczeństwo w obliczu zagrożenia jednoczy się i wspiera. Wolontariusze szyją maseczki dla medyków, restauracje karmią lekarzy, a muzycy grają koncerty online, aby pokrzepić swoich fanów.

Koronawirus: 5-gwiazdkowy hotel przechowa bezdomnych 

Do grona osób, które starają się wyciągać pomocną dłoń w stronę potrzebujących podczas pandemii dołączył jeden z australijskich hoteli. 5-gwiazdkowy lokal postanowił dać bezpłatne schronienie bezdomnym, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Matterhorn
Matterhorn
Przeczytaj także Walka z koronawirusem w Alpach. Piękne iluminacje na 4478 metrach n.p.m. namawiają do zostania w domu [FOTO]

Właściciele hotelu Pan Pacific dołączyli do akcji "Hotele z sercem". Placówka udostępni 20 miejsc, gdzie będą mogli zakwaterować się osoby nieposiadające dachu nad głową. Liczba bezdomnych, którzy otrzymają schronienie w czasie pandemii może z czasem wzrosnąć nawet do 120.

Posłuchaj podcastu

Simone McGurk, minister do spraw Usług Społecznych, Interesów Dzieci i Kobiet wypowiedziała się na temat akcji:

"

Wiele osób bezdomnych ma problemy zdrowotne i psychiczne. Wstępny projekt "Hotele z sercem" został stworzony na podstawie podobnych inicjatyw realizowanych na całym świecie np. w Wielkiej Brytanii, Ameryce czy Kanadzie. Z pomocą organizacji świadczących usługi, inicjatywa odciąży system opieki zdrowotnej w Australii oraz pomoże w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. "

Zobacz też: Paczkomaty otwierane przez zaklęcie Alohomora? Inicjatywa InPost zachwyciła fanów Harry'ego Pottera 

Tagi: koronawirus