5-gwiazdkowy hotel zaoferował schronienie bezdomnym w czasie pandemii

01.04.2020 15:59
5-gwiazdkowy hotel zaoferował schronienie bezdomnym w czasie pandemii Fot. shutterstock.com

Jeden z australijskich hoteli postanowił podać pomocną dłoń bezdomnym. Potrzebujący otrzymają dach nad głową w czasie pandemii.

Czasy pandemii to idealny moment na refleksje. Przypominamy sobie wówczas jak ważne są nasze relacje z bliskimi, a także życzliwiej patrzymy na innych ludzi. Społeczeństwo w obliczu zagrożenia jednoczy się i wspiera. Wolontariusze szyją maseczki dla medyków, restauracje karmią lekarzy, a muzycy grają koncerty online, aby pokrzepić swoich fanów.

Koronawirus: 5-gwiazdkowy hotel przechowa bezdomnych 

Do grona osób, które starają się wyciągać pomocną dłoń w stronę potrzebujących podczas pandemii dołączył jeden z australijskich hoteli. 5-gwiazdkowy lokal postanowił dać bezpłatne schronienie bezdomnym, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Przeczytaj także

Właściciele hotelu Pan Pacific dołączyli do akcji "Hotele z sercem". Placówka udostępni 20 miejsc, gdzie będą mogli zakwaterować się osoby nieposiadające dachu nad głową. Liczba bezdomnych, którzy otrzymają schronienie w czasie pandemii może z czasem wzrosnąć nawet do 120.

Posłuchaj podcastu

Simone McGurk, minister do spraw Usług Społecznych, Interesów Dzieci i Kobiet wypowiedziała się na temat akcji:

Wiele osób bezdomnych ma problemy zdrowotne i psychiczne. Wstępny projekt "Hotele z sercem" został stworzony na podstawie podobnych inicjatyw realizowanych na całym świecie np. w Wielkiej Brytanii, Ameryce czy Kanadzie. Z pomocą organizacji świadczących usługi, inicjatywa odciąży system opieki zdrowotnej w Australii oraz pomoże w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zobacz też: Paczkomaty otwierane przez zaklęcie Alohomora? Inicjatywa InPost zachwyciła fanów Harry'ego Pottera 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.