5 paranormalnych zjawisk uchwyconych przez kamery przemysłowe

17.11.2017 12:27
5 paranormalnych zjawisk uchwyconych przez kamery przemysłowe Fot. kadr z wideo

Kamery CCTV to dziś bardzo powszechne rozwiązanie wykorzystywane w szeroko rozumianym monitoringu. Montuje się je niemal wszędzie, nie tylko w obiektach wymagających ochrony (np. bankach, sklepach) ale również na ulicach czy w prywatnych domach.

Zainstalowanie kamer monitorujących stwarza również większe prawdopodobieństwo schwytania włamywacza lub napastnika. CCTV z reguły zwiększa więc poczucie bezpieczeństwa. Czy jednak na pewno? A co jeśli kamera przez przypadek nagra coś tak strasznego i niewiarygodnego, że włosy stają dęba?

Mamy dla Was 5 manifestacji duchów uchwyconych przez kamery przemysłowe.

1. We wczesnych godzinach porannych 1 listopada 2012 roku, pracownicy ochrony monitorujący biuro w Castlefield House przy Liverpool Road w Manchesterze byli świadkami wstrząsającego szeregu wydarzeń - w obrazie z kamery ukazały się dziwne cienie poruszające się po pustych salach, przesuwające się krzesła i wyposażenie biura. Zobaczcie sami:

2. Dziwne zjawisko zarejestrowała również kamera w Cork w Iralndii. Nagrania pochodzą z przemysłowych kamer zainstalowanych w jednej z katolickich szkół.
Pierwsze zostało nagrane 1 października 2017 i można na nim zobaczyć cień przemykający na holu. Później z jednej z szafek wypadają na podłogę podręczniki i gazety.Co dziwne hol jest zupełnie pusty.

Kolejne z 26 października 2017 jest znacznie straszniejsze. Tu nieznana siła porusza przedmiotami (w tym kamerą) i przesuwa po holu stołki.

3. Duch uchwycony na tym nagraniu właśnie opuszcza szpitalną kostnicę. Do zdarzenia doszło 17 grudnia 2014 roku. Tajemnicza postać pojawia się nagle na końcu korytarza i jak gdyby nigdy nic przechodzi korytarzem.

4. Duch w restauracji Papa John's Pizza. Na kamerach monitoringu, zamontowanych w lokalu, początkowo widać jedynie poruszającego się pracownika. Jednak po chwili na jednym z ekranów przy oknie pizzerii pojawia się tajemniczy cień, który wygląda, jakby chciał się wydostać z pomieszczenia. Czyżby był to duch byłego pizzermana?

5. Ostatnie wideo pochodzi z meksykańskiego sklepu. W dolnej części widać numer identyfikacyjny kamery i czas. Do całej sytuacji doszło tuż po zamknięciu obiektu. Widać, że pracownik ma mocno nietęgą minę, gdy orientuje się. czego tak na prawdę doświadczył:

A czy Wy wierzycie w takie nagrania?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.