Pogoda
16.01.2020 10:38

50 darmowych gier od Epic Games Store. Sklep przedłuża akcję rozdawania prezentów o rok

Epic Games Store ma powody do zadowolenia: wystarczył rok, żeby sklep zdobył ponad 100 mln klientów. Po części wynika to z rozdawania co tydzień darmowych gier, co okazało się być taktyką tak skuteczną, że akcja została przedłużona na cały 2020 rok.

Epic Games Store
foto: zrzut ekranu Epic Games Store

Epic Games Store początkowo nie wzbudził zbyt wielkiej sympatii wśród graczy, którzy nową inicjatywę uważali za psucie rynku gier. Była to reakcja na zapewnianie sobie przez twórców Fortnite wyłączności na dystrybucję niektórych tytułów, na przykład Metro Exodus.

Zmuszało to graczy do zakładania nowego konta i instalowania nowego programu uruchamiającego, bądź też czekania przez rok, aż tytuł pojawi się także na Steamie.

Metro Exodus
Metro Exodus
Przeczytaj także Dmitrij Gluchowski przeprasza graczy za „g*wnoburzę” z Metro Exodus

Epic postanowił ułagodzić nieco te niepokoje rozdając graczom prezenty. Gracze mogli zgarniać nowe tytuły w uczciwej cenie w każdym tygodniu 2019 roku, pod koniec zaś minionych 365 dni urządzono prawdziwy maraton, z nowym prezentem każdego dnia. Akcja spodobała się nie tylko graczom, lecz także sklepowi, bo w 2020 zamierza rozpieszczać swoich klientów w dokładnie taki sam sposób.

50 darmowych gier od Epic Games Store w 2020 roku. Prezentowy festiwal został przedłużony

Na stronie sklepu Epic znalazła się taka deklaracja:

"

Nowa dekada oznacza nowe gry, a więc zacznijmy ją możliwie jak najlepiej, oferując setki darmowych tytułów dostępnych wyłącznie w sklepie Epic Games w 2020. Na dobry początek postanowiliśmy przedłużyć nasz program cotygodniowych darmowych gier w 2020 roku. Zaglądaj do naszego sklepu co tydzień, by odbierać darmowe gry. Po odebraniu, gra już na zawsze będzie należeć do Ciebie. "

Gracze mogą więc liczyć na co najmniej 52 gry w prezencie, może się też okazać, że tytułów oferowanych w uczciwej cenie będzie znacznie więcej. W niektórych tygodniach gracze otrzymywali więcej niż jedną grę – w rekordowym przypadku można było oddać do swojej biblioteki za darmo 6 różnych tytułów.

Ze statystyk przytoczonych przez Epic Games Store wynika, że z platformy korzysta około 4 mln Polaków.

Zobacz także: "Symulator Pszczoły" dostępny ekskluzywnie w Epic Games Store 

W którym sklepie macie najwięcej gier?

Tagi: Gry