Pogoda
08.04.2020 17:14

500 000 zł na Fundusz Interwencyjny WOŚP od mBanku. Będą kolejne zakupy sprzętu dla szpitali

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy otrzymała kolejne środki na walkę z epidemią COVID-19. Pół miliona złotych na Fundusz Interwencyjny przekazał wieloletni partner Fundacji, mBank.

podziękowania WOŚP
foto: Karol Makurat/REPORTER

WOŚP wydał już ponad 25 mln zł na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej przeznaczonych do walki z epidemią COVID-19. Wiadomości o nowych zakupach słyszymy niemal codziennie.

Orkiestra zakupiła już łącznie niemal 50 respiratorów, z czego 10 w wersji transportowej zostało dołączone do listy sprzętu przekazanego szpitalom dzięki najnowszym wpłatom na Fundusz Interwencyjny.

Jurek Owsiak
Jurek Owsiak
Przeczytaj także WOŚP przekaże 37 respiratorów do szpitali. Błyskawiczny efekt uruchomienia Funduszu Interwencyjnego

Wsparcie dla szpitali udzielane przez WOŚP w naszym imieniu na tym się nie zakończy. Wolontariusze cały czas wpłacają bowiem datki, a spore kwoty przekazują także przedsiębiorstwa. 4 mln zł na walkę z epidemią przeznaczył do dyspozycji Orkiestry CD Projekt RED, jego kadra zarządzająca oraz najwięksi akcjonariusze.

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3
Przeczytaj także CD Projekt RED przekazał WOŚP 4 mln zł na walkę z koronawirusem

Polskich szpitali w potrzebie nie zostawi także mBank. Partner WOŚP zdecydował się na wpłacenie na Fundusz Interwencyjny 500 000 zł. Pracownicy Orkiestry już pracują nad jak najlepszym wykorzystaniem tej kwoty.

Fundusz Interwencyjny WOŚP wsparty przez mBank. Pól miliona zł na sprzęt dla szpitali

Jak informuje WOŚP, wpłaty na Fundusz Interwencyjny przekroczyły w ciągu kilku dni jego funkcjonowania 10 mln zł. Pozwoliło to na przeprowadzenie imponujących zakupów.

"

Do tej pory Orkiestra, w ramach akcji pomocy tym placówkom, zamówiła w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, 47 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, 1 milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. Z każdym dniem Orkiestra pozyskuje i przekazuje szpitalom kolejne wsparcie w postaci sprzętu, wyposażenia medycznego oraz materiałów ochrony osobistej. "

Pól miliona złotych od mBanku pozwoli wykorzystać dobre kontakty Fundacji z producentami sprzętu medycznego i zamówić kolejną transzę najpotrzebniejszego wyposażenia. Bank zachęca do wpierania Funduszu Interwencyjnego także swoich klientów, którzy mogą dokonywać wpłat przez stronę www.mbank.pl/wosp.

Posłuchaj podcastu

Podczas 28. Finału WOŚP klienci mBanku wraz z samym bankiem przekazali na akcję 15 mln zł.

Zobacz także: WOŚP uruchamia Fundusz Interwencyjny. Każdy z nas może pomóc w walce z koronawirusem 

Wspieracie Fundusz Interwencyjny WOŚP?

Tagi: Newsy koronawirus