5-latek zadzwonił na policję i poprosił o Happy Meala. Policjanci dostarczyli zamówienie

07.11.2019 09:03
5-latek zadzwonił na policję i poprosił o Happy Meala. Policjanci dostarczyli zamówienie Fot. źródło: Shutterstock

5-letni mieszkaniec amerykańskiego miasteczka Mesa postanowił zadzwonić pod 911, szukając pomocy w swoim wielkim kłopocie - był głodny i miał ochotę na Maca.

Gdy dyspozytor odebrał telefon, szybko rozpoznał, że osoba, która do niego dzwoni, jest małym dzieckiem. Była niedziela 27.10.2019 i 5-letni Charlie miał ochotę na McDonaldsa. Zapytany przez posterunkowego Anthony'ego Bonillę czy jest w niebezpieczeństwie, Charlie odpowiedział pytaniem, czy mógłby otrzymać jednego Happy Meala, po czym się rozłączył.

Policjant dowiózł Maca

Po rozmowie z chłopcem Bonilla zadzwonił z powrotem na numer, z którego skontaktował się z nim Charlie. Telefon odebrał ojciec 5-latka i wyjaśnił, że nic złego się nie dzieje i że chłopiec musiał wziąć jego smartfona, gdy nie patrzył.

Przeczytaj także

Dyspozytor wyjaśnił ojcu, że niedługo pojawi się u niego policjant, który sprawdzi, czy faktycznie wszystko jest w porządku i dodał:

Może zahaczy po drodze o McDonalda.

Kilkadziesiąt minut później posterunkowy Randolph Valdez pojawił się pod domem Charliego, trzymając w dłoni Happy Meala i upewniając czy chłopiec ma się dobrze. Policjanci zdecydowali się wykorzystać okazję i wyjaśnili chłopcu, kiedy wypada dzwonić na policję, a kiedy nie.

mesa policja

Chociaż akcja policjantów wyszła z dobroci serca, ich zachowanie zostało docenione przez zwierzchników, którzy wydali oficjalny komunikat.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak Oficer Valdez i dyspozytor Anthony Bonilla zareagowali. Okazali współczucie i troskę o młodego członka naszej społeczności i wykorzystali okazję, aby nauczyć go czegoś ważnego.

Przedstawiciel posterunku wyjaśnił, że policja nie posiada w tym momencie statystyk odnośnie, jak często dzwonią do nich dzieci. Potwierdził jednak, że jest to pierwszy raz, gdy ktoś zadzwonił z zamówieniem na Happy Meala.

Pamiętajcie jednak - nie próbujcie tego na własną rękę. Nie jesteście słodkimi 5-latkami.

Zobacz także: Wezwano policję, bo... "podejrzani" metalowcy siedzieli za długo w busie na parkingu

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.