Pogoda
07.11.2019 09:03

5-latek zadzwonił na policję i poprosił o Happy Meala. Policjanci dostarczyli zamówienie

5-letni mieszkaniec amerykańskiego miasteczka Mesa postanowił zadzwonić pod 911, szukając pomocy w swoim wielkim kłopocie - był głodny i miał ochotę na Maca.

happy meal
źródło: Shutterstock

Gdy dyspozytor odebrał telefon, szybko rozpoznał, że osoba, która do niego dzwoni, jest małym dzieckiem. Była niedziela 27.10.2019 i 5-letni Charlie miał ochotę na McDonaldsa. Zapytany przez posterunkowego Anthony'ego Bonillę czy jest w niebezpieczeństwie, Charlie odpowiedział pytaniem, czy mógłby otrzymać jednego Happy Meala, po czym się rozłączył.

Policjant dowiózł Maca

Po rozmowie z chłopcem Bonilla zadzwonił z powrotem na numer, z którego skontaktował się z nim Charlie. Telefon odebrał ojciec 5-latka i wyjaśnił, że nic złego się nie dzieje i że chłopiec musiał wziąć jego smartfona, gdy nie patrzył.

policja narkotyki
policja narkotyki
Przeczytaj także Policja ostrzega: nie dajcie się oszukać dilerom. Przynieście narkotyki do nas, zważymy czy nie dostaliście za mało

Dyspozytor wyjaśnił ojcu, że niedługo pojawi się u niego policjant, który sprawdzi, czy faktycznie wszystko jest w porządku i dodał:

"

Może zahaczy po drodze o McDonalda. "

Kilkadziesiąt minut później posterunkowy Randolph Valdez pojawił się pod domem Charliego, trzymając w dłoni Happy Meala i upewniając czy chłopiec ma się dobrze. Policjanci zdecydowali się wykorzystać okazję i wyjaśnili chłopcu, kiedy wypada dzwonić na policję, a kiedy nie.

mesa policja

Chociaż akcja policjantów wyszła z dobroci serca, ich zachowanie zostało docenione przez zwierzchników, którzy wydali oficjalny komunikat.

"

Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak Oficer Valdez i dyspozytor Anthony Bonilla zareagowali. Okazali współczucie i troskę o młodego członka naszej społeczności i wykorzystali okazję, aby nauczyć go czegoś ważnego. "

Przedstawiciel posterunku wyjaśnił, że policja nie posiada w tym momencie statystyk odnośnie, jak często dzwonią do nich dzieci. Potwierdził jednak, że jest to pierwszy raz, gdy ktoś zadzwonił z zamówieniem na Happy Meala.

Pamiętajcie jednak - nie próbujcie tego na własną rękę. Nie jesteście słodkimi 5-latkami.

Zobacz także: Wezwano policję, bo... "podejrzani" metalowcy siedzieli za długo w busie na parkingu

Tagi: Duperele