Pogoda
21.01.2020 11:27

6-latek zebrał 250 000 dolarów na pomoc australijskim zwierzętom sprzedając koale z plasteliny

Pożary pustoszące Australię zmieniły życie tamtejszych zwierząt w prawdziwe piekło. 6-letni Owen Colley postanowił im pomóc sprzedając w sieci małe koale z plasteliny. Akcja udała się tak bardzo, że rodzina dziecka musiał wykupić zapasy materiału ze sklepów w promieniu 30 kilometrów.

koale z plasteliny
foto: materiały prasowe rodziny Colley

Miliad istnień. Tyle ofiar wśród zwierząt pochłonęły szalejące w Australii od września 2019 roku pożary. Osobniki, które przeżyły, mają problem z odnalezieniem się na pogorzelisku, które kiedyś było ich habitatem.

Z tego powodu trwa akcja dokarmiania ocalałych zwierząt. Australijczycy zrzucają im z powietrza tony marchewek i batatów.

kangur rdzawoszyji
kangur rdzawoszyji
Przeczytaj także Tony marchewek i batatów zrzucane zwierzętom w Australii. Pożary zniszczyły wszystko do jedzenia [WIDEO]

Pomoc organizowana jest na całym świecie. Solidarność z Australią pokazał między innymi WOŚP, przeznaczając część zebranych pieniędzy na wsparcie mieszkańców kontynentu.

Finał WOŚP
Finał WOŚP
Przeczytaj także Wzruszająca postawa Polaków. Oddali hołd Australii w trakcie finału WOŚP

Swoja cegiełkę do ratowania zwierząt postanowił dołożyć 6-latek z USA. Zorganizował zbiórkę pieniędzy i obiecał, że każdy kto wpłaci 50 dolarów lub więcej otrzyma koalę wykonaną z plasteliny. W rezultacie zabrakło jej w okolicznych sklepach.

6-latek zebrał 250 000 dolarów na ratowanie zwierząt w Australii. Sprzedawał koale z plasteliny

Pieniądze zebrane podczas zbiórki trafią do organizacji Wildlife Rescue South Coast. Działają w nich australijscy ochotnicy angażujący się w ochronę dzikich zwierząt.

Początkowo 6-latek wraz z rodziną chciał zebrać 1000 dolarów. Szybko okazało się, ze zbiórka wymknęła się spod kontroli i w ciągu tygodnia na rzecz zwierząt wpłacono ponad 250 000 dolarów.

Sukces szybko przerodził się w ból głowy dla rodziców 6-latka:

"

Wiedzieliśmy zalew datków i mogliśmy tylko myśleć, że nie mamy aż tyle plasteliny. Mamy zamiar dostarczać koale zgodnie z obietnicą, ale to na pewnie nie stanie się z dnia na dzień. "

Rodzina w końcu musiała się poddać – na stronie zbiórki pojawił się komunikat, że wpłaty dokonane po 19 stycznia 2020 nie uprawniają już do otrzymania koali z plasteliny.

Zobacz także: Organek i inni polscy artyści też pomagają Australii. W odpowiedzi na pożary adoptują koale 

Kupilibyście sobie taką koalę?

Tagi: Internet