Nie tylko Zodiak. Oto 6 najgorszych seryjnych morderców, których nigdy nie schwytano

10.12.2019 18:14
Nie tylko Zodiak. Oto 6 najgorszych seryjnych morderców, których nigdy nie schwytano Fot. Shutterstock

Nie wszystkich seryjnych zabójców udało się złapać. Przedstawiamy listę sześciu najokrutniejszych z nich.

Wielu seryjnych morderców, jak chociażby Ted Bundy, wpadało z najbardziej prozaicznych powodów. Byli jednak tacy, którym udało się przechytrzyć organy ścigania i uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Poniżej znajdziecie sześciu z nich.

Top 6 - najgorsi seryjni mordercy, których nigdy nie schwytano

Seryjny morderca to jeden z najcięższych do wytropienia zbrodniarzy. Do mordów dochodzi bowiem w miejscach oddalonych od siebie nawet o kilkaset kilometrów. Nic nie łączy morderców z ofiarami, a i ich modus operandi często ulega zmianie. Nic zatem dziwnego, że wielu seryjnych morderców wymknęło się wymiarowi sprawiedliwości. Przed wami lista sześciu najokrutniejszych seryjnych morderców, których nigdy nie schwytano.  

1. Zodiak

To zapewne pierwszy seryjny morderca, który przyszedł wam do głowy, gdy przeczytaliście tytuł artykułu. Zodiak, na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, terroryzował San Francisco. Udowodniono mu zamordowanie pięciu osób, sam zaś przyznał się do aż trzydziestu siedmiu. Mordował głównie zakochane pary, a zasłynął z tego, że do nagłaśniania swoich zbrodni wykorzystywał media. Wysyłał do gazet zaszyfrowane listy z dołączonymi żądaniami. Jedynie pierwszy z nich udało się odczytać bez najmniejszych wątpliwości. Choć wielu podawało się za słynnego mordercę (lub jego krewnych), tożsamości Zodiaka nigdy nie zidentyfikowano

Przeczytaj także

2. Kuba Rozpruwacz

Kuba Rozpruwacz to niejako synonim określenia seryjny morderca. Znany również jako Morderca z Whitechapel, mordował w 1888 roku w okolicach Londynu. Jego ofiarami były prostytutki, w liczbie od pięciu do jedenastu (po dziś dzień jest to kwestia sporna). Choć i w jego przypadku wielu usiłowało zyskać sławę podając się za seryjnego mordercę, jego prawdziwa tożsamość wciąż owiana jest tajemnicą. 

3. Biblijny John

Seryjny morderca, który działał w latach 1968-1969 na terenie Glasgow, w Szkocji. Pełna lista jego ofiar nie została nigdy potwierdzona - choć wskazuje się na trzy kobiety, ich liczba mogła być znacznie większa. Sposób działania mordercy zawsze był taki sam. Ofiara była najpierw bita, gwałcona, a następnie duszona częścią swojej garderoby. Swój przydomek Biblijny John zawdzięcza doskonałej znajomości Biblii, o której zapewniał człowiek mający z nim styczność. W jego sprawie wytypowano kilku podejrzanych, jednak próbki DNA nie były należycie przechowywane, co uniemożliwiło wskazanie sprawcy. 

Przeczytaj także

4. Morderca gejów z Łodzi

W naszym kraju również nie brakowało seryjnych morderców. Sprawa Mordercy z Łodzi jest największą niewyjaśnioną serią morderstw w historii polskiej kryminalistyki. Ten niezidentyfikowany zbrodniarz działał na przestrzeni lat 1988-1993 w Łodzi. Zamordował wówczas sześciu mężczyzn w przedziale wiekowym 40-60 lat. Każda z ofiar była orientacji homoseksualnej. Z uwagi na stosunkową świeżość sprawy i fakt, że nigdy nie został zidentyfikowany, Morderca z Łodzi wciąż może być aktywny

5. Kanałowy morderca

Seryjny morderca, który działał w latach 1976–1983 na terenie Frankfurtu. Dokonał mordu na siedmiu chłopcach, w przedziale wiekowym 11-17 lat. Zwłoki ofiar znajdowano w kanałach ściekowych, stąd przydomek zbrodniarza. Ciała znajdowano w tak dużym stopniu rozkładu, że uniemożliwiało to ustalenie przyczyn zgonu - jednego z chłopców znaleziono dopiero po sześciu latach. Tak samo jak mordercy, jednej z ofiar nigdy nie udało się zidentyfikować

Przeczytaj także

6. Seryjny zabójca z Long Island

Jeden z bardziej znanych seryjnych zabójców, których nigdy nie ujęto. Zamordował od dziesięciu do szesnastu kobiet, na przestrzeni lat 1996-2016. Seryjny zabójca z Long Island to tylko jeden z jego licznych pseudonimów. Pozostałe to: LISK, Gilgo Beach Killer i Craigslist Ripper. Jego ofiarami padały głównie prostytutki, których ciała porzucał na nowojorskich plażach. Choć mówi się tutaj o przypadku seryjnego mordercy, policja wciąż ma wątpliwości, czy za każdą ze zbrodni stoi ta sama osoba.

Zobacz też: 9 najokrutniejszych seryjnych morderczyń w historii 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.