Pogoda
09.09.2016 11:12

60-latka jechała pod prąd na drodze ekspresowej S3

Policjanci kierujący się do zjazdu na drodze szybkiego ruchu dostrzegli pojazd poruszający się w niewłaściwym kierunku. Czym prędzej ruszyli z interwencją.

60-latka jechała pod prąd na drodze ekspresowej S3
foto: kadr z wideo

O ile każdy z nas popełnia błędy, o tyle ciężko sobie wyobrazić jak można zignorować wszelkie znaki, żeby wjechać pod prąd na autostradę lub drogę ekspresową. Za to niewiele trzeba, by zdać sobie sprawę z ewentualnych następstw tak karygodnego błędu. Ewentualne zderzenie czołowe dwóch pojazdów jadących w przeciwnych kierunkach z dużą prędkością może skończyć się tragicznie.

Niewykluczone, że policjantom z międzyrzeckiej drogówki, udało się zapobiec niebezpiecznemu wypadkowi. Wszystko dzięki czujności – w rejonie węzła północnego spostrzegli oni samochód, poruszający się w niewłaściwym kierunku. Natychmiast zareagowali. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszając w pogoń za niesfornym kierowcą.

Paręset metrów dalej dokonali zatrzymania. Przez wzgląd na bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym, wstrzymali ruch pojazdów w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. Następnie nakazali kobiecie zawrócenie i zjechanie z drogi, gdzie przeprowadzili dalszą kontrolę.

Szybko okazało się, że 60-letnia kobieta w ogóle nie zdawała sobie sprawy z popełnionego wykroczenia i ogromnego niebezpieczeństwa, jakie spowodowała. Zważywszy na fakt, że dopuszczalna prędkość na drodze ekspresowej S3 wynosi 120 km/h oraz wysokie ryzyko doprowadzenia do kolizji czołowej, policjanci zdecydowali się odstąpić od ukarania mandatem karnym i zatrzymali kobiecie prawo jazdy, kierując sprawę do sądu.

Niestety na polskich drogach nie brakuje kierowców prowokujących niebezpieczne sytuacje. Do groźnych zdarzeń dochodzi na porządku dziennym. Jednak coraz więcej z nich jest rejestrowana za pośrednictwem kamer pokładowych, stale zyskujących na popularności.

I tak oto możemy oglądać skutki różnych przewinień, w tym nieudanej dynamicznego włączenia się do ruchu, pochopnej zmiany pasa ruchu, przecinania pasów i ścieżki rowerowej mając nakaz ustąpienia pierwszeństwa, wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu, a także omijania pojazdu zatrzymanego przed przejściem dla pieszych.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Tagi: Duperele