63-latek zarażony koronawirusem miał być na kwarantannie. Wyszedł do sklepu i zmarł

25.11.2020 12:05
Sklep spożywczy Fot. shutterstock.com / zdjęcie poglądowe

63-latek chory na COVID-19 zasłabł i zmarł w sklepie w Gdyni.

Jak podaje PAP, gdyńscy policjanci dostali zgłoszenie o zgonie mężczyzny w jednym ze sklepów osiedlowych. 63-latek od 22 listopada przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

63-latek zarażony koronawirusem miał być na kwarantannie. Wyszedł do sklepu i zmarł

Rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku podinspektor Joanna Kowalik-Kosińska powiedziała PAP, że ok. godz. 7 dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni Karwinach otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zmarł mężczyzna.

Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policjantów, gdzie ratownicy medyczni stwierdzili zgon 63-letniego mieszkańca Gdyni.

Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc w osiedlowym sklepie, nagle zasłabł i przewrócił się na podłogę. Okazało się, że 63–latek przebywał w izolacji domowej w związku z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Poinformowano Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gdyni oraz przekazano dane osób, które miały bezpośredni kontakt ze zmarłym. Sklep został zamknięty na czas dezynfekcji.

Jak podaje PAP, policja przypomina, że funkcjonariusze będą legitymować osoby w przestrzeni publicznej i sprawdzać, czy nie powinny w tym czasie przebywać na kwarantannie bądź w izolacji domowej.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.