Pogoda
11.03.2019 15:52

63red Safe - aplikacja dla prawdziwych patriotów

Powstała stylizowana na Yelp aplikacja, która ma ostrzec narodowców przed miejscami, które nie tolerują skrajnie prawicowych poglądów.

63red
foto: zrzut ekranu

Narodowcy są już prześladowani na skrajnie lewackim Facebooku. Portal kasuje ich konta i filmy, które udostępniają, przez co musieli założyć własny, alternatywny portal społecznościowy.. Teraz okazuje się, że prześladowania dosięgły też świata rzeczywistego, a prawicowcy nie mogą nawet spokojnie zjeść obiadu w restauracji. Tutaj nie pomaga fakt, że niektórzy z nich ze swoimi przekonaniami żyją w alternatywnej rzeczywistości.

Bimber – Tinder z polską duszą
Bimber – Tinder z polską duszą
Przeczytaj także Bimber – Tinder z polską duszą

MAGAfobia

Faktem jednak jest, że na zachodzie rzeczywiście dochodzi do prześladowań konserwatystów za ich poglądy. Dość wspomnieć, że Sarah Huckabee Sanders, rzecznik prasowa Białego Domu została wyproszona z restauracji, innym razem Kirstjen Nielsen, sekretarz bezpieczeństwa narodowego, była wręcz wypędzona z innej.

Zobacz też: >>Nasze Gniazdo narodowa odpowiedź na Facebooka<<

Pomińmy tu fakt, że takie incydenty często mają związek z rasistowskimi i bigoteryjnymi poglądami reprezentowanymi przez zwolenników Trumpa. Aby nie czuli się wykluczeni z miejsc publicznych powstał 63red Safe - czyli, najprościej mówiąc, konserwatywny Yelp. Sam twórca aplikacji, Scott Wallace, opisuje ją w taki sposób:

"

“Pozycjonuję ją jako codzienną aplikację pozwalającą zobaczyć miejsca, gdzie można bezpiecznie zjeść” "

Interfejs aplikacji, zamiast oceny pozycji z menu i obsługi zada 4 proste pytania w związku z miejscem, które chcemy ocenić. Wśród nich jest na przykład: “Czy ta firma obsługuje klientów bez względu na ich przekonania polityczne?”.

Marcin Czajkowski