Pogoda
14.03.2016 12:17

7 nominacji do nagród BAFTA dla Wiedźmina 3

Polska superprodukcja stworzona przez CD Projekt RED została doceniona przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Wiedźmin 3: Dziki Gon został nominowany do nagród w siedmiu kategoriach – w tym za najlepszą grę 2015 roku.

7 nominacji do nagród BAFTA dla Wiedźmina 3
foto: kadr z wideo

Szanse na zdobycie takiej samej liczby wyróżnień ma jeszcze gra Her Story. Więcej nominacji (10) otrzymał tytuł Everybody’s Gone to the Rapture.

Oprócz otrzymania nominacji do nagrody za grę roku Wiedźmin 3: Dziki Gon został uznany za jedną z najlepszych pozycji 2015 roku w kategoriach biorących pod uwagę osiągnięcia artystyczne, najlepszy dźwięk, najlepszy projekt, najlepszą rolę aktorską (w anglojęzycznej wersji), najlepszą opowieść oraz najlepsze wsparcie po premierze.

Trzecia część serii gier o Geralcie z Rivii trafiła do sprzedaży 19 maja 2015 roku i od razu stała się bestsellerem – jeszcze przed premierą złożono 1,5 miliona zamówień, a w sześć tygodni po premierze gra rozeszła się w 6 milionach egzemplarzy.

Sukcesem komercyjnym Wiedźmina 3 CP Projekt pochwalił się w komunikacie do akcjonariuszy spółki, wydanym 10 marca 2015 roku.

"

Gra została wydana na całym świecie na trzech platformach, w 15 wersjach językowych zdobywając do dziś ponad 800 nagród, w tym 250 tytułów Najlepszej Gry Roku (GOTY). Jednocześnie CD PROJEKT RED zdobył ponad 30 nagród dla najlepszego studia developerskiego roku. Wiedźmin 3 był również ogromnym przedsięwzięciem promocyjnym, co zaowocowało tym, że nasza gra była najczęściej opisywanym tytułem w światowych mediach internetowych w 2015 r. Dziś z dumą informujemy, że do końca 2015 roku sprzedaliśmy w sumie ponad 20 mln gier z trylogii wiedźmińskiej. "

Łączne przychody dystrybutora i twórcy Wiedźmina 3 wyniosły w 2015 roku 798 mln złotych – brak niestety informacji, jaka część z tej kwoty pochodziła ze sprzedaży Wiedźmina 3 wraz z dodatkami. Zysk odnotowany przez CD Projekt wyniósł 342,4 mln złotych.

Stworzenie gry pochłonęło ponad 300 mln złotych i wymagało ciągłej pracy 240 osób. Łącznie do powstania Wiedźmina 3 przyczyniło się ponad 1500 pracowników.

Graliście w Wiedźmina 3?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele