7 osób, które twierdziły, że są spokrewnione ze słynnymi seryjnymi mordercami

02.12.2019 13:45
7 osób, które twierdziły, że są spokrewnione ze słynnymi seryjnymi mordercami Fot. Shutterstock

Są ludzie gotowi zyskać rozgłos nawet za wszelką cenę. Przedstawiamy grupę 7 osób, które zarzekały się, że ich bliscy to osławieni seryjni mordercy.

Dla większości osób wszelkiego rodzaju powiązania ze sławnymi zbrodniarzami są powodem do wstydu i zatajania swojej prawdziwej tożsamości. Jako przykład posłużyć mogą tutaj bliscy BTK i Jeffreya Dahmera, czy córka Teda Bundy'ego. Są jednak ludzie, którzy dla - choćby chwilowej - sławy są w stanie posunąć się do najdziwniejszych rzeczy. W tym zapewnień o ich pokrewieństwie z najbardziej okrutnymi mordercami.

Siedem osób, które twierdziły, że są spokrewnione ze słynnymi seryjnymi mordercami

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że tego typu osobników było i jest znacznie więcej. Wybraliśmy jednak siódemkę, której udało się uzyskać największą siłę przebicia w swoich zapewnieniach. Jeśli jesteście ciekawi, kto zarzekał się, że należy do rodziny Zodiaka lub Kuby Rozpruwacza, zapraszamy do lektury.

1. Steve Hodel, który twierdził, że jego ojciec zamordował Czarną Dalię

Steve Hodel to emerytowany detektyw wydziału zabójstw i autor kilku książek traktujących o potwornym morderstwie, którego ofiarą padła aspirująca aktorka Elizabeth Short, nazwana pośmiertnie Czarną Dalią. Gdy jego ojciec, George Hodel, zmarł w 1999 roku Steve zapewniał, że przejrzał jego rzeczy i natrafił na fotografię kobiety do złudzenia przypominającej słynną Czarną Dalię. Następnie odkrył, że w trakcie śledztwa jego ojciec znajdował się w kręgu podejrzanych. Steve Hodel twierdził, że jego ojciec mógł dokonać nawet dziesięciu morderstw, zanim przeniósł się do Azji w latach 40. XX wieku, a następnie kontynuować swoje dzieło po powrocie do Stanów w latach 60.

Foto: ASSOCIATED PRESS/East News Fot. Foto: ASSOCIATED PRESS/East News

1.2. Steve Hodel, twierdził również, że jego ojciec był Zodiakiem

Zdaniem Steve'a Hodela, jego ojciec George kontynuował swoje zbrodnie w San Francisco i był jednym z najsłynniejszych (i do dziś niezidentyfikowanych) seryjnych morderców w historii - Zodiakiem. W 2009 roku Steve wydał książkę zatytułowaną "Most Evil: Avenger, Zodiac, and the Further Serial Murders of Dr. George Hill Hodel", w której stara się udowodnić, że to jego własny ojciec mordował mieszkańców San Francisco i wykorzystywał media do nagłośnienia swoich zbrodni. Jako jeden z głównych dowodów wskazywał fakt, iż jego ojciec pracował niegdyś dla San Francisco Chronicle - jednej z gazet, do których Zodiak wysyłał zaszyfrowane wiadomości.

Foto: Police Handout, Supplied by PacificCoastNews.com/EAST NEWS Fot. Foto: Police Handout, Supplied by PacificCoastNews.com/EAST NEWS

2. Gary Stewart też zapewniał, że Zodiakiem był jego ojciec

Gary Stewart z Luizjany również był przekonany, że jego zmarły ojciec w rzeczywistości był Zodiakiem. Earl Van Best Jr. został aresztowany w 1962 roku za napaść na tle seksualnym, którego ofiarą była matka Stewarta. Po latach Gary ujrzał zdjęcie swojego ojca widniejące na liście gończym i porównał je z portretem pamięciowym Zodiaka. Uznał, że są niemal identyczne. W 2014 roku Gary Stewart wydał książkę zatytułowaną "The Most Dangerous Animal of All", w której zapewnia o istnieniu sądowych dowodów potwierdzających tożsamość Zodiaka.

Przeczytaj także

3. Clay Rogers, który twierdził, że jego brat zabił byłą żonę O.J. Simpsona

Brat Claya Rogersa, Glen, zamordował pięć osób podczas swojej morderczej podróży z Florydy do Kalifornii. Od tamtej pory znany był jako The Cross-Country Killer i The Casanova Killer. Glen Rogers został ujęty przez władze w 1995 roku, a cztery lata później usłyszał wyrok śmierci. W dokumencie "My Brother the Serial Killer", opublikowanym w 2012 roku, Clay Rogers szczyci się jednak, że posiada dowody świadczące o tym, że jego brat jest również odpowiedzialny za śmierć Nicole Simpson i Rona Goldmana z 1994 roku. Organom ścigania udało się zdementować jego doniesienia, Rogers zdania jednak nigdy nie zmienił. 

Foto: LFI/Photoshot/REPORTER/ East News Fot. Foto: LFI/Photoshot/REPORTER/ East News

4. Dennis Kaufman, który twierdzi, że jego ojczym był Zodiakiem

Znów wracamy do Zodiaka. W 2007 roku Dennis Kaufman stwierdził, że słynnym mordercą był nie kto inny, jak jego ojczym Jack Tarrance. Rok po śmierci Tarrance'a jego pasierb zgłosił się do organów ścigania, prezentując przedmioty mające na celu potwierdzenie jego rewelacji. Były to nóż, płaszcz oraz próbki pisma odręcznego. Kaufman zyskał rozgłos po tym, jak w 2007 roku pojawił się w programie dokumentalnym Discovery Channel. FBI obaliło jednak wszystkie jego twierdzenia, dowodząc, że nie istnieją żadne wiarygodne powiązania pomiędzy Jackiem Tarrance'em i Zodiakiem.

Przeczytaj także

5. Deborah Perez, która twierdziła, że jest córką Zodiaka

W 2009 roku, podczas konferencji prasowej w San Francisco, Deborah Perez ogłosiła, że jej ojciec, Guy Ward Hendrickson, był słynnym zabójcą - Zodiakiem. Sugerowano nawet, że jako dziecko jeździła samochodem swojego ojca, kiedy ten popełnił zbrodnie. Co więcej, Perez zapewniała, że osobiście napisała jeden z listów wysłanych przez Zodiaka. Władze odrzuciły jednak jej zeznania z powodu braku jakichkolwiek dowodów.

Foto: Police Handout, Supplied by PacificCoastNews.com/EAST NEWS Fot. Foto: Police Handout, Supplied by PacificCoastNews.com/EAST NEWS

6. Dr. Wynne Weston-Davie, który twierdzi, że jest spokrewniony z Kubą Rozpruwaczem

W 2015 roku ukazała się książka Dr. Wynna Westona-Davie zatytułowana "Jack the Ripper: A True Love Story". W swoim dziele autor zapewnia, że ostatnia ofiara Kuby Rozpruwacza, Mary Jane Kelly, była tak naprawdę jego żoną. Następnie, studiując drzewo genealogiczne swojej rodziny, Weston-Davie odkrył, że jest z Jane Kelly spokrewniony. Miała być jego ciotką.

Foto: Mary Evans Picture Library/ East News Fot. Foto: Mary Evans Picture Library/ East News
Przeczytaj także

7. Według dokumentu "Meet the Markles", Meghan Markle jest spokrewniona z H.H. Holmesem

Dr. Henry Howard Holmes, urodzony jako Hermann Webster Mudgett, uważany jest za jednego z pierwszych seryjnych morderców Ameryki. H.H. Holmes zbudował "zamek morderstw", w którym torturował i zabijał turystów zjeżdżających do Chicago z okazji Światowych Targów w 1893 roku. Został aresztowany w 1894 roku, a następnie powieszony w Filadelfii w 1896 roku. Teoretycy spekulują, że Holmes był w rzeczywistości brytyjskim Kubą Rozpruwaczem.

Foto: SplashNews.com/East News; kadr z wideo Fot. Foto: SplashNews.com/East News; kadr z wideo

Dokument telewizyjny z 2018 roku - "Meet the Markles" - sugeruje, że Meghan Markle, która niedawno dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej, jest spokrewniona z XIX wiecznym mordercą. Jeff Mudgett, praprawnuk H.H. Holmesa, prowadził własne śledztwo w sprawie życiorysu swojego przodka. Pojawia się on w dokumencie zapewniając, że Markle to jego daleka kuzynka.

Zobacz też: Top 25 filmów o seryjnych mordercach i psychopatach

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.