Pogoda
09.03.2020 11:00

7-osobowa rodzina uwięziona w domu ze zwłokami kobiety. Czekają na wyniku testu na koronawirusa [WIDEO]

Dramatyczny film zamieścił w sieci Luca Franzese, mieszkaniec Neapolu. Od ponad 24 godzin jest uwięziony wraz z rodziną w domu razem ze zwłokami swojej siostry, u której podejrzewa się koronawirusa SARS-CoV-2. Nikt nie chce nimi zająć ze względu na strach przed COVID-19.

chłopiec w maseczce
foto: Shtterstock

47-letnia Teresa zmarła w swoim domu mimo prób udzielenia pomocy przez rodzinę. Wezwani na miejsce ratownicy na prośbę bliskich, którzy zgłosili występowanie u nieboszczki objawów COVID-19, pobrali materiał do przeprowadzenia testu na obecność koronawirus SARS-CoV-2.

Rodzina otrzymała nakaz nie opuszczania domu i był to ostatni komunikat, jaki usłyszeli. Nikt nie chce zabrać zwłok, zanim nie będzie pewności, czy zmarła rzeczywiście była zainfekowana koronawirusem. Ratownicy, którzy przybyli na interwencję, zostali odizolowani i odsunięci od wykonywania obowiązków.

Dworzec Centralny
Dworzec Centralny
Przeczytaj także Pociąg zatrzymany na Dworcu Centralnym w Warszawie. Zablokowano wyjścia z powodu podejrzenia koronawirusa

Zrozpaczony mężczyzna nagrał film, na którym opowiada o swojej sytuacji. Na łóżku w tle widać jego martwą siostrę.

Rodzina uwięziona w domu ze zmarłą przez podejrzenie koronawirusa SARS-CoV-2

Mężczyzna uważa, że został porzucony przez władze i służby. Mimo telefonów z prośbą o pomoc, nikt nie chce mieć styczności z rodziną, dopóki nie będzie znany wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2.

Razem z bratem zmarłej w domu znajdują się jego rodzice, siostra z mężem oraz ich dwójka dzieci.

Włochy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Kraj zdecydował się na poddanie kwarantannie całego regionu Lombardii, apeluje także do obywateli do pozostawania w domach. Chorych jest już kilkaset osób, ponad 100 zmarło.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co robić, żeby się nie zarazić? 

Czy ryzyko wybuchu epidemii usprawiedliwia stosowanie takich środków ostrożności?

Tagi: Newsy koronawirus