Pogoda
16.02.2017 09:33

71% Polaków kocha swój samochód

AAA Auto przeprowadził ankietę wśród klientów, z której wynika, że Polacy czują wręcz więź ze swoimi samochodami.

71% Polaków kocha swój samochód
foto: AAA Auto

71% osób zadeklarowało, że kocha swoje auto. Właściciele wyrażają swoje uczucia na rozmaite sposoby, między innymi regularnie odwiedzając myjnie (58%), dbając o ładny zapach we wnętrzu (15%), kupując gadżety (14%) i poddając tuningowi (7%). Sporą grupę stanowili ankietowani, którzy swoim samochodom nadali imiona (typu misiu, wilk, pantera, pszczółka), czule odnosząc się do nich.

Jedynie 12% osób ma stosunek obojętny do posiadanego przez siebie pojazdu, a 14% zadeklarowało, że „nie kocha, ale lubi”. Brak sympatii do swoich własnych „czterech kółek” wyraziło tylko 3% badanych.

Karolina Toplova, dyrektor generalny AAA Auto, pozytywnie zaskoczyły wyniki tej ankiety:

"

Cieszy nas bardzo to, że Polacy żywią tak ciepłe uczucia w stosunku do swoich aut, bo to pokazuje, że nasza praca ma sens. Jako AAA AUTO dokładamy wszelkich starań, by opuszczające nasze salony auta nadawały się do zakochania od pierwszej przejażdżki. "

W badaniu wzięło udział 112 klientów czterech polskich oddziałów firmy (Warszawa, Piaseczno, Katowice, Wrocław). Ankietowani odpowiedzieli na trzy pytania podczas rozmowy telefonicznej. Przedstawiciele AAA Auto prosili o opisanie uczuć w stosunku do swojego używanego samochodu, sposobu ich wyrażania oraz nadanych im imion lub określeń.

Rafmarmoto

Nic dziwnego, że tak duża część osób obdarza swoje auta uczuciem. Jak wynika z raportu koncernu PSA opracowanego na podstawie badania agencji CSA Research, Polacy w ciągu swojego życia spędzają w aucie średnio 3 lata i 11 miesięcy, z czego 2 lata i 7 miesięcy jako kierowcy, a rok i 3 miesiące jako pasażerowie. Statystyczny mieszkaniec kraju nad Wisłą przyjaciołom i rodzinie podczas podróży samochodem towarzyszy rok i 11 miesięcy.

Osoby codziennie korzystające z tego środka transportu podziękują lub pomachają innym uczestnikom ruchu drogowego 4042 razy. Śpiewać w aucie będziemy średnio 2630 razy, wybuchniemy śmiechem 127 razy, popłaczemy się 43 razy, pocałujemy druga osobę 1715 razy, będziemy grać 48 razy, a pytanie o to jak daleko jeszcze zadamy 286 razy.

Statystyczny Europejczyk goli się, czesze lub maluje w aucie 1162 razy w życiu, je 1363 razy i ładuje baterię 2123 razy.

A Wy jaki macie stosunek do swoich samochodów?

Tagi: News