71-latek z koronawirusem uciekł ze szpitala. Policja złapała go w domu

03.03.2020 15:24
71-latek z koronawirusem uciekł ze szpitala. Policja złapała go w domu Fot. Shuttesrtock

Działania przeciwdziałające epidemii choroby COVID-19 nie przyniosą rezultatów, jeśli pacjenci nie będą współpracować. 71-latek z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 po kryjomu wymknął się z izolatki na oddziale chorób zakaźnych szpitalu w Como.

Polska pozostaje samotną zieloną wyspą na czerwonej mapie zakażeń koronawirusa SARS-CoV-2. Służby w naszym kraju przygotowane są jednak na najgorsze i w razie podejrzenia choroby COVID-19 działają stanowczo.

SOR w Tarnowie został zamknięty w celu dezynfekcji po tym, jak na oddział zgłosiła się kobieta podejrzewająca, że mogła złapać koronawirusa SARS-CoV-2. Na lotnisku we Wrocławiu pojawiły się karetki w asyście policji po wiadomości, że pasażerowie lotu z Rzymu wykazują objawy COVID-19.

Przeczytaj także

We Włoszech, gdzie koronawirus jest już obecny i zaraził kilkaset ludzi, doszło do poważnego incydentu z udziałem 71-latka z potwierdzoną chorobą COVID-19. Mężczyzna uciekł ze szpitala i taksówką wrócił do domu.

Koronawirus: 71-letni pacjent z COVID-19 uciekł z izolatki w szpitalu

COVID-19 ma potencjał do wywołania światowej pandemii; już teraz koronawirus SARS-CoV-2 obecny jest na wszystkich kontynentach. Służby starają się więc zminimalizować ryzyko jego dalszego rozprzestrzeniania.

Osoby chore izolowane są od otoczenia, żeby nie zarażały zdrowych. Na oddział chorób zakaźnych szpitala w Como trafił w ten sposób 71-latek z okolic Bergamo, u którego stwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Posłuchaj podcastu

Staruszek czuł się dobrze, więc po porannym obchodzie wymknął się ze szpitala po zamówieniu taksówki, która pojechał do domu. Gdy personel szpitala zorientował się o ucieczce, zawiadomił karabinierów, którzy odnaleźli mężczyznę ukrytego w domu.

Staruszek usłyszał zarzuty, a taksówkarz zastanawia się nad pozwaniem go o odszkodowanie za narażenie życia i zdrowia.

Zobacz także: Cała prawda o maseczkach na koronawirusa. Drogie, nie chronią przed infekcją, a kupując je zwiększasz ryzyko epidemii 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.