9 najokrutniejszych seryjnych morderczyń w historii

10.12.2019 15:48
9 najokrutniejszych seryjnych morderczyń w historii Fot. Shutterstock

Mordowały, torturowały, truły - oto lista dziewięciu kobiet, które w okrutny sposób dowiodły, że kobiecość nie zawsze idzie w parze z niewinnością.

Kobiecość przywodzi zazwyczaj na myśl delikatność, wrażliwość i niewinność. Choć żyjemy w świecie, w którym niejedno się już wydarzyło, wciąż ciężko nam uwierzyć, że istoty z pozoru tak łagodne, są w rzeczywistości zdolne do najgorszych okrucieństw. A jednak. Kobiety, o których przeczytacie poniżej, są potwornym zaprzeczeniem wyidealizowanego obrazu płci pięknej

9 najokrutniejszych seryjnych morderczyń w historii

Gdy myślimy o seryjnych morderstwach, z miejsca przychodzą nam do głowy Ted Bundy, David Berkowitz czy John Wayne Gacy. I choć to faktycznie mężczyźni częściej dopuszczają się tego typu zbrodni, kobiety również posiadają rzeszę "reprezentantek" w owej niechlubnej kategorii. Poniżej znajdziecie listę dziewięciu najbardziej okrutnych seryjnych morderczyń w dziejach

1. Hrabina Elżbieta Batory 

Foto: kadr z wideo "Elizabeth Bathory – The ‘Blood Countess’" Fot. Foto: kadr z wideo "Elizabeth Bathory – The ‘Blood Countess’"

Siostrzenica naszego króla Stefana Batorego to bez wątpienia najsłynniejsza seryjna morderczyni w dziejach. Zwana Wampirem z Siedmiogrodu XVI-wieczna węgierska arystokratka uznawana była za wcielenie diabła i powszechny symbol zła. Według źródeł zakatowała ponad 650 służek. Wymyślne tortury były jej ulubioną formą rozrywki. Do najczęstszych należały: chłosta, okaleczanie, przypalanie, zaszywanie ust, obdzieranie żywcem ze skóry i zmuszanie do zjadania kawałków własnego ciała. Z czasem, gdy odkryła, że krew zbawiennie działa na jej cerę, zaczęła kąpać się w krwi swych ofiar. Za swoje czyny skazana została na karę dożywotniego aresztu domowego. W 1611 roku zamurowano ją w komnacie na jednej z zamkowych wież, gdzie najprawdopodobniej umarła z głodu.

Przeczytaj także

Istnieje jednak popularna teoria zakładająca, że okrutne praktyki stosowane przez arystokratkę były jedynie wymysłem jej przeciwników, mającym na celu usunięcie jej ze sceny politycznej. Jaka była prawda? Zapewne nigdy się nie dowiemy.

Przeczytaj także

2. Vera Renczi

Foto: kadr z wideo "Lady Killers Ep 2 - Vera Renczi" Fot. Foto: kadr z wideo "Lady Killers Ep 2 - Vera Renczi"

Bogata Rumunka, która na przełomie lat 20. i 30. XX wieku mordowała swoich kochanków, a ich ciała przetrzymywała w piwnicy. Ta oszałamiająco piękna kobieta zabijała z obawy przed samotnością. Przerażona wizją porzucenia lub zdrady, truła kolejnych kochanków arszenikiem, a następnie układała do trumien ulokowanych w piwnicy twierdząc, że martwi nigdy jej nie opuszczą. W końcu żona jednego z kochanków postanowiła śledzić go do rezydencji Renczi. Gdy ten nigdy nie wyszedł, powiadomiła policję, która odkryła makabryczne praktyki pani domu. Vera Renczi przyznała, że zamordowała także dwóch swoich mężów i syna, który odkrył jej sekret. Łączna liczba jej ofiar to trzydziestu dwóch mężczyzn

3. Genene Jones

Foto: kadr z wideo "Convicted baby killer Genene Jones heading back to court" Fot. Foto: kadr z wideo "Convicted baby killer Genene Jones heading back to court"

Seryjna morderczyni, która na przełomie lat 70. i 80. pracowała jako pielęgniarka w Bexar County Medical Center w Teksasie. W tym czasie zamordowała nawet sześćdziesięcioro dzieci, wstrzykując im chlorek suksametonium. Dokładna liczba jej ofiar jest niemożliwa do oszacowania, gdyż niektóre ze szpitali tuż przed jej zatrzymaniem zniszczyły karty zdrowia zmarłych pacjentów. 

Przeczytaj także

4. Darya Nikolayevna Saltykova

Foto: kadr z wideo "Serial Killer Saturday: Darya Saltykova" Fot. Foto: kadr z wideo "Serial Killer Saturday: Darya Saltykova"

Często porównywana z Elżbietą Batory, Darya Nikolayevna Saltykova była rosyjską arystokratką, która w latach 1757-1764 mordowała swoich służących. Większość jej ofiar stanowiły kobiety. Gdy ich rodziny zaczęły podejrzewać Saltykovą o dokonywanie mordów, wystosowano odpowiednią petycję do carycy Katarzyny Wielkiej. Seryjna morderczyni została pociągnięta do odpowiedzialności i skazana na dożywotnie więzienie. Choć oficjalnie skazano ją za zabicie trzydziestu ośmiu osób, na terenie jej posiadłości znaleziono sto czterdzieści ofiar

5. Aileen Wuornos

Foto: Everett Collection/ EastNews Fot. Foto: Everett Collection/ EastNews

Amerykańska seryjna morderczyni, która odpowiada za śmierć siedmiu mężczyzn, w tym policjanta. Aileen Wuornos była prostytutką o bardzo ciężkiej przeszłości. Choć do samego końca zapewniała, że działała wyłącznie w obronie własnej , sąd skazał ją na sześciokrotną karę śmierci. Jest jedną z najsłynniejszych seryjnych morderczyń, głównie za sprawą filmu "Monster", gdzie wcieliła się w nią Charlize Theron.

Przeczytaj także

6. Dagmar Overbye

Foto: kadr z wideo "Serial killer - Dagmar Overbye" Fot. Foto: kadr z wideo "Serial killer - Dagmar Overbye"

Duńska seryjna morderczyni, która pracując jako opiekunka paliła żywcem, dusiła lub topiła dzieci znajdujące się pod jej opieką. Szacuje się, że zamordowała nawet dwadzieścioro pięcioro dzieci, w tym swoje własne. Dagmar Overbye była pierwszą kobietą w Danii, która została skazana na karę śmierci w XX wieku. Wymiar kary ostatecznie jednak zmieniono na dożywotnie więzienie

7. Madame Delphine LaLaurie

Foto: kadr z wideo "Madame Delphine LaLaurie (Serial Killer History Explained)" Fot. Foto: kadr z wideo "Madame Delphine LaLaurie (Serial Killer History Explained)"

Nowoorleańska socjalistka i matka piątki dzieci, a przy okazji potworna seryjna morderczyniDelphine LaLaurie uwielbiała znęcać się nad swoimi czarnoskórymi służącymi, których przetrzymywała w piwnicy, przykuwała łańcuchami do ścian, głodziła i biczowała. Gdy jej zbrodnie ujrzały światło dzienne, zbiegła do Paryża i nigdy nie odpowiedziała za swoje czyny. Zmarła najprawdopodobniej we francuskiej stolicy w 1842 roku. 

Postać Delphine LaLaurie pojawiła się w trzecim sezonie serialu "American Horror Story", gdzie jej rolę odegrała Kathy Bates. Jej słynna posiadłość, uważana za jeden z najbardziej nawiedzonych budynków w kraju, stała się również inspiracją dla nowego horroru twórców "Obecności"

Przeczytaj także

8. Miyuki Ishikawa

Foto: kadr z wideo "Serial Killer Profile: The Demon Midwife" Fot. Foto: kadr z wideo "Serial Killer Profile: The Demon Midwife"

Japońska położna i seryjna morderczyni, która w latach 40. XX wieku zamordowała przeszło setkę noworodków. Współpracownicy Ishikawy doskonale zdawali sobie sprawę z jej okrutnych praktyk. Nie zrobili jednak nic by ją powstrzymać. Gdy została ostatecznie schwytana, skazano ją na zaledwie osiem lat pozbawienia wolności. Wymiar kary zmniejszono następnie o połowę, w wyniku apelacji. 

9. Ilse Koch

Foto: kadr z wideo "Ilse Koch: The Bitch of Buchenwald" Fot. Foto: kadr z wideo "Ilse Koch: The Bitch of Buchenwald"

Żona komendanta obozu w Buchenwaldzie, zbrodniarka wojenna i seryjna morderczyni. Ilse Koch zwana była Suką lub Wiedźmą z Buchenwaldu. Jej ulubionym zajęciem było biczowanie każdego napotkanego więźnia. Zasłynęła jednak ze swojej kolekcji, którą nie pogardziłby nawet Ed Gein. Jej prawdziwą pasją były bowiem klosze, okładki do książki, rękawiczki i wszelkiego rodzaju ozdoby wykonane ze skóry zamordowanych więźniów. Jako naczyń używała z kolei ich czaszek. Zmarła śmiercią samobójczą w 1967 roku.

Zobacz też: 12 najbardziej przerażających cytatów seryjnych morderców, tłumaczących ich motywy 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.