Pogoda
29.06.2020 14:36

93-latek dwa dni leżał w krzakach. Zmarł dzień po przyjęciu do szpitala

O bulwersującej sprawie poinformował w sobotę portal tvn24.pl. Z relacji portalu wynika, że 19 czerwca 93-latek cierpiący na m.in. cukrzycę i miażdżycę stracił przytomność na podwórku.

93-latek dwa dni leżał w krzakach. Zmarł dzień po przyjęciu do szpitala
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Szpital w Radomiu dopiero na drugi zawiadomił policję o zaginięciu 93-letniego pacjenta, którego pogotowie przywiozło na szpitalny oddział ratunkowy. Staruszek podobno błąkał się po okolicy. Po dwóch dniach został znaleziony nieopodal w zaroślach. Dzień później zmarł w szpitalu.

93-latek spędził dwa dni zaginiony w krzakach

O sprawie poinformował w sobotę tvn24.pl. W piątek 19 czerwca 93-latek cierpiący m.in. na cukrzycę, miażdżycę i Alzheimera, stracił przytomność na podwórku. Pogotowie zabrało go do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Tam mężczyzna trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Zanim jednak został zbadany przez lekarza, wyszedł na zewnątrz i błąkał się koło szpitala.

W tym czasie do lecznicy przyjechał jego syn, ale jak relacjonuje TVN24, w związku z zaostrzonym rygorem sanitarnym nie mógł wejść do środka, a jedynie przekazać rzeczy dla ojca w namiocie rozstawionym przed budynkiem.

Torba
Torba
Przeczytaj także Nagrywali film na TikToka. Przez przypadek znaleźli ludzkie szczątki

Dzień później, czyli w sobotę rano, rodzina przekonana, że 93-latek przebywa w szpitalu, telefonicznie próbowała dowiedzieć się co u niego słychać i jaki jest jego stan zdrowia. Okazało się jednak, że mężczyzny tam nie ma.

Jak powiedziała w rozmowie z PAP Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, szpital powiadomił policję o oddaleniu się 93-letniego pacjenta w sobotę rano.

"

Dyżurny natychmiast wysłał patrol, który pojechał sprawdzić okolicę szpitala i miejsce zamieszkania mężczyzny; okazało się, że tam go nie ma. Rodzina złożyła zgłoszenie o zaginięciu 93-latka -  przekazała w rozmowie z agencją prasową Leszczyńska. "

Według niej w poszukiwania zaangażowano kilkudziesięciu policjantów. Na niedzielę przed południem policjanci z wydziału kryminalnego znaleźli mężczyznę w zaroślach w okolicy szpitala:

"

Z informacji przekazanej przez policjantów wynika, że 93-latek był komunikatywny, wezwano na miejsce karetkę i mężczyzna trafił do szpitala. Funkcjonariuszom przekazano, że mężczyzna jest w stanie stabilnym i miał pozostać na obserwacji. "

Niestety, 93-latek zmarł jednak na drugi dzień w szpitalu. Z informacji tvn24.pl wynika, że dokumentacja sprawy trafiła do Komendy Głównej Policji. Wszczęto też postępowanie dyscyplinarne dotyczące zaangażowania radomskich policjantów w poszukiwania zmarłego mężczyzny.

Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji
Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji
Przeczytaj także Lubelskie: Zatrzymano mężczyznę, który posiadał ponad 30 karabinów i 7 tysięcy sztuk amunicji
Tagi: Newsy