93-latkowi ukradziono w Warszawie hulajnogę elektryczną. Tylko dzięki niej może się poruszać

12.02.2020 10:51
93-latkowi ukradziono w Warszawie hulajnogę elektryczną. Tylko dzięki niej może się poruszać Fot. Shutterstock

Skradziona hulajnoga elektryczna nie była „hipsterskim wehikułem”, lecz pojazdem umożliwiającym normalne funkcjonowanie 93-latkowi. Mający problemy z poruszaniem staruszek dzięki hulajnodze mógł poruszać się po mieście, urządzenie stanowiło jego główny środek transportu. Rodzina apeluje do złodziei o zwrócenie pojazdu.

Hulajnogi elektryczne kojarzą się obecnie przede wszystkim z pojazdami udostępnianymi przez wypożyczalnie, które można spotkać w niemal każdym miejscu w centrach największych polskich miast. Korzystają z nich przede wszystkim młodzi ludzie, przez co ten przyszłościowy środek transportu kojarzony jest raczej z zabawą, niż praktycznym wykorzystaniem.

Elektryczne pojazdy potrafią jednak znacznie ułatwić życie osobom mający problemy z poruszaniem się. Życie warszawskiego 93-latka zmieniło się na lepsze, od czasu gdy dzięki rodzinie mógł przemieszczać się wygodnie po mieście korzystając z hulajnogi z siedzeniem.

Przeczytaj także

Staruszek został jednak okradziony, gdy zostawił hulajnogę przed kinem Wisła przy placu Wilsona w Warszawie.

93-latkowi skradziono w Warszawie hulajnogę elektryczną. Bez niej jest unieruchomiony

Jak poinformowała rodzina staruszka, używał on pojazdu do codziennego poruszania się po mieście od dwóch lat. Skradziona hulajnoga Frugal City z siedzeniem jest w kolorze czarnym i nosi wyraźne ślady użytkowania.

Apel o zwrócenie został zamieszczony na Facebooku razem ze zdjęciem pokazującym jadącego staruszka.

Warszawiacy są w szoku i zaczęli się już zastanawiać nad ewentualną zbiórką na zakup nowej hulajnogi dla 93-latka. Zaczęli pytać już nawet o taką możliwość rodzinę okradzionego.

Zobacz także: Jechał hulajnogą elektryczną po autostradzie A2. Po ciemku i pod prąd [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.