A co gdyby Wiedźmin 3 powstał na oryginalne PlayStation? Zobaczcie piękną parodię

15.02.2021 15:45
A co gdyby Wiedźmin 3 powstał na oryginalne PlayStation? Zobaczcie piękną parodię Fot. charnsitr/Shutterstock.com

Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostaje dla wielu niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o gry z otwartym światem. Produkcja cechowała się m.in. świetną grafiką, którą w interesujący sposób postanowił "zepsuć" Anders Lundbjörk.

A co gdyby Wiedźmin 3 zadebiutował na oryginalnym PlayStation?

Wyobraźcie sobie, co by było, gdyby Wiedźmin 3: Dziki Gon wyszedł w 1998, a nie 2015 roku. Czy nadal byłby uznawany za jednego z najlepszych RPG-ów wszech czasów? Jak potoczyłaby się historia branży, gdyby Geralt, Ciri i spółka pojawili się na ekranach prawie dwadzieścia lat wcześniej? Odpowiedzi na te pytania nigdy nie poznamy - wiemy za to, jak taka produkcja mogłaby wyglądać.

Polecamy

Wszystko dlatego, że Anders Lundbjörk, twórca takich produkcji jak Gladihoppers, czy Bouncy Basketball, postanowił przygotować krótkie demo technologiczne pokazujące nam Wiedźmina 3 w wersji na PSX. 

Okej, może "demo technologiczne" jest złym określeniem jego dzieła - to raczej świetnie zmontowane wideo, gdzie modele z gry CD Projekt RED zostały zmodyfikowane tak, by wyglądały jak "kwadraty" z czasów OG PlayStation. Efekt robi jednak spore wrażenie i wzbudza lekką nostalgię. Zresztą zobaczcie sami:

Polecamy

Na wspomnienie zasługują również różnego rodzaju smaczki w postaci zmodyfikowanych dialogów - Geralt najpierw pyta Yennefer o to, czy chce z nim pograć w Gwinta, a potem mówi jej wprost, że woli Triss. Czarodziejka w ramach riposty teleportuje go na środek jeziora, gdzie wiedźmin spotyka grupę utopców, których również pyta o rundkę Gwinta. Piękny nerdowski żarcik.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na pecetach, Xboksie One oraz PlayStation 4 w maju 2015 roku. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie jesteście jego właścicielami, to jest dostępny za bezcen na wielu wyprzedażach.

CD Projekt RED zapowiedział też, że przygotuje "poprawioną wersję" Wiedźmina 3 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Ta będzie darmowa dla właścicieli egzemplarzy przeznaczonych na sprzęt z poprzedniej generacji.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.