Pogoda
19.06.2020 11:00

Absurdalna cena za gadżety z "The Last of Us 2". Zapłacilibyście tyle za gitarę?

19 czerwca na Playstation 4 zadebiutowała gra The Last of Us 2, zwana przez recenzentów "arcydziełem", "prawdziwym dziełem sztuki" i "przełomem w tworzeniu gier wideo".

Absurdalna cena za gadżety z "The Last of Us 2". Zapłacilibyście tyle za gitarę?
foto: materiały prasowe/Sony

Wygląda jednak na to, że The Last of Us 2 wprowadziło również nowy standard w cenach gadżetów związanych z grami wideo. Do sprzedaży trafiła bowiem gitara, która jest dokładną repliką instrumentu, który odgrywa dość ważną rolę w najnowszej produkcji studia Naughty Dog. To samo w sobie jest świetnym rozwiązaniem. Dziwi jednak nieco cena - ta wynosi bowiem 2,3 tysiąca dolarów, czyli ponad 9 tysięcy złotych.

The Last of Us 2 - zawrotne ceny gadżetów

Twórcy gry podjęli współpracę z marką Taylor w stworzeniu wyjątkowej gitary, która (tak jak wspomnieliśmy) odgrywa w fabule The Last of Us 2 kluczową rolę. Być może właśnie "gwiazdorski" status tego instrumentu powoduje, że kosztuje więcej, niż niejedna flagowa gitara Gibsona czy Fendera. Chociaż trzeba przyznać jedno - gitara Ellie jest naprawdę prześliczna. Jedynym problemem jest po prostu jej horrendalna cena:

materiały sony
The Last of Us part II
The Last of Us part II
Przeczytaj także The Last of Us Part II na nowym zwiastunie. Twórcy chronią graczy przed spojlerami [WIDEO]

Oprócz tego w sprzedaży znalazły się również oczywiście koszulki, figurki, a także damskie kurtki. Te są już jednak dostępne w miarę przystępnych cenach (23 dolary za koszulkę, niecałe 150 za kurtkę). Gitary będą wysyłane dopiero 28 sierpnia 2020 roku, a na razie są jedynie dostępne do kupienia na terenie Kanady, USA i Meksyku. Wygląda na to, że to po prostu niezwykle ekskluzywny sprzęt, przeznaczony dla najbardziej oddanych i zamożnych fanów The Last of Us 2.

Sama gra zadebiutowała na konsoli Playstation 4 w piątek 19 czerwca 2020 roku. Z miejsca zdobyła serca krytyków, zdobywając praktycznie same oceny 9/10 i 10/10. Na razie nie może się jednak cieszyć tym samym uznaniem wśród graczy - na portalu Metacritic średnia ocen społeczności wynosi zaledwie 3.4/10 (co prawda brane jest pod uwagę niecałe 900 głosów). 

HBO tworzy serial na bazie popularnej gry "The Last of Us". Zobaczcie krótki teaser produkcji
HBO tworzy serial na bazie popularnej gry "The Last of Us". Zobaczcie krótki teaser produkcji
Przeczytaj także HBO tworzy serial na bazie popularnej gry "The Last of Us". Zobaczcie krótki teaser produkcji

Zapłacilibyście tyle za gitarę z The Last of Us 2?

Tagi: Newsy