Pogoda
09.03.2018 10:50

Activision opublikowało zwiastun i datę premiery „Call of Duty: Black Ops 4”

Po miesiącach spekulacji Activision opublikowało pierwszą zapowiedź nowej części ze swojej znanej serii strzelanek. Po „World War II”, gracze powrócą do futurystycznych czasów znanych z trylogii „Black Ops”.

Logo Black Ops 4
foto: kadr z wideo

Zwiastun zawiera urywki scen z poprzednich części serii Black Ops, wśród których widzimy głównych bohaterów trylogii, ale także zombie znane z popularnego trybu kooperacyjnego, który stał się niemalże znakiem rozpoznawczym firmy Treyarch odpowiedzialnej za poprzednie części serii o oddziałach specjalnych.

Krótka zapowiedź kończy się słowami „zapomnij o tym, co już wiesz”, co mogłoby sugerować, że nowa odsłona serii będzie rebootem „Black Ops”. Lecz biorąc pod uwagę fakt, że w zwiastunie pojawiają się postacie takie jak Alex Mason (protagonista I części), czy jego syn, David (główna postać „Black Ops II”), restart serii wydaje się być mało prawdopodobny. Być może Treyarch planuje przedstawić znane już wydarzenia z przeszłości w zupełnie inny sposób, rzucając światło na nieodkryte do tej pory sekrety i nieznane fakty z poprzednich części.

„Call of Duty Black Ops 4” - kiedy premiera?

Szczegóły fabuły „CoD: Black Ops 4” (lub jak woli Activision, „Black Ops IIII”) poznamy prawdopodobnie 17 maja 2018 roku, bo właśnie wtedy ma się odbyć oficjalne przedstawienie gry publiczności i branży. Natomiast sama premiera gry została zapowiedziana na 12 października 2018 roku. „Call of Duty: Black Ops 4” wydane zostanie na PC, Xboxa One oraz Play Station 4.

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Call of Duty