Pogoda
27.10.2017 15:30

Adamczyk, człowiek który został łowcą nagród w Star Wars Battlefront II

Do obsady polskiej wersji językowej gry Star Wars Battlefront II dołączyła kolejna znana twarz. Piotr Adamczyk podłoży głos pod jednego z sojuszników Imperium.

Adamczyk, człowiek który został łowcą nagród w Star Wars Battlefront II
foto: EuroPics/East News/TRICOLORS/East News

Polska wersja językowa Star Wars Battlefront II znowu się powiększyła. Polski oddział EA ujawnił kolejnego znanego aktora, który wcieli się w jedną z postaci występującej w grze. Pisaliśmy już o dubbingu Lorda Vadera oraz Księżniczki Lei. Tym razem swoje umiejętności gry głosem zaprezentuje nie kto inny, ale sam Piotr Adamczyk. Aktor znany jest z wielu ról kinowych i telewizyjnych. Przez jakiś czas był słynny z wcielania się w wielkich Polaków, potem z duetów z Tomaszem Karolakiem w wielu polskich komediach. Z grami wideo miał do tej pory małe doświadczenie. W 2006 roku użyczył głosu Zygzakowi McQueenowi w cyfrowej wersji „Aut.

Kim został w Star Wars Battlefront II? Chociaż zazwyczaj kojarzony jest z pozytywnymi postaciami, tym razem odegra złego bohatera. Adamczyk podkłada głos pod jednego z występujących w „Imperium kontratakuje łowców nagród, którzy mają schwytać Hana Solo. Nie jest jednak Boba Fett, lecz o  wiele mniej znana postać - Bossk, kosmita o jaszczurzej aparycji. Na oficjalnym kanale YouTube EA Polska pojawiła się zajawka aktorskich umiejętności Adamczyka i krótka rozmowa o nietypowej roli. Niestety gwiazdor w przeciwieństwie do Anny Dereszowskiej i Mirosława Zbrojewicza nie przebrał się w kostium Bosska. Szkoda.

Star Wars Battlefront II ukaże się na polskim rynku już 17 listopada 2017 roku. Gra dostępna będzie na PC-ty oraz konsole PS4 i Xbox One. Premiera gry pojawi się niecały miesiąc przed kinowym debiutem VIII epizodu sagi George'a Lucasa „Ostatni Jedi. Polska premiera filmu odbędzie się już 14 grudnia 2017 roku. Jak aktor, który został papieżem, wypadnie w roli złego łowcy nagród? I co na to matka Bosska?!

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Star Wars Gry