Pogoda
25.03.2019 10:35

Advoider Lite – aplikacja do omijania reklam w TV

Oglądanie filmów i seriali w telewizji potrafi być irytujące – nigdy nie wiadomo, kiedy pojawi się blok reklamowy oraz ile potrwa. Tak było przynajmniej do tej pory, jako że Polacy stworzyli aplikację Advoider Lite, informującą wiadomością push, że pora wracać przed TV.

Advoider Lite
foto: materiały prasowe

Advoider Lite pozwala bez stresu spędzać przerwy reklamowe – aplikacja uprzedza, kiedy można spodziewać się startu bloku płatnych ogłoszeń oraz jak długo one potrwają. Dzięki temu można sobie odpowiednio zaplanować spędzenie tych kilku dobrych minut, nie obawiając się, że uroni się ważny fragment oglądanego filmy lub serialu.

To kolejna inkarnacja pomysłu na telewizyjnego adblocka – wcześniej pisaliśmy o aplikacji KoniecReklamTV, która także ostrzegała użytkowników, że przerwa reklamowa dopiego do końca. Twórcy programu chwalili się, że można dzięki niemu odzyskać w ciągu miesiąca całe dwa dni życia, spędzane wcześniej na wpatrywaniu się w reklamy w oczekiwaniu na przywrócenie nadawania filmu.

Podobnych wyników można spodziewać się podczas stosowania Advoider Lite – w ciągu godziny stacje telewizyjne emitują 15 minut reklam, na 4 godziny spędzone przed ekranem przypada więc godzina, podczas której zamiast filmów i seriali pokazywane są spoty.

Polacy stworzyli „AdBlocka” do telewizji
Polacy stworzyli „AdBlocka” do telewizji
Przeczytaj także Polacy stworzyli „AdBlocka” do telewizji

Advoider Lite informuje o końcu bloku reklamowego w TV

"

Advoider Lite to aplikacja mobilna, której głównym zadaniem jest dostarczanie informacji na temat treści emitowanych w telewizji, ze szczególnym wskazaniem na reklamy. Użytkownik korzystając z aplikacji, nie tylko otrzyma na telefon komunikat, że szacowany czas rozpoczęcia lub zakończenia bloku reklamowego, na obserwowanym przez niego kanale wyniesie np. minutę (oprogramowanie monitoruje 16 najpopularniejszych stacji TV), lecz także sprawdzi, ile on potrwa oraz na kiedy przewidziany jest kolejny. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. "

Powiadamianie początku i końcu emisji bloku reklamowego to tylko część możliwości Advoidera Lite – aplikacja służy także jako przewodnik telewizyjny, pozwalając na przykład sprawdzić, czy, kiedy i na której stacji można spodziewać się ewentualnej powtórki danego filmu.

Zobacz także: >> Rząd chce nałożyć podatek na usługi streamingowe <<

Za korzystanie z Advoider Lite trzeba zapłacić – autorzy wycenili swoje usługi na 5 zł miesięcznie.

"

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji w telefonie, użytkownik może skorzystać z bezpłatnego, 14 dniowego okresu próbnego. W tym celu wystarczy, że na ekranie startowym wybierze tryb DEMO, a następnie dokona personalizacji ustawień, czyli określi platformę telewizyjną, według której ma być ustawiona numeracja stacji oraz wskaże kanały/kategorie programów, które najczęściej ogląda. "

Advoider Lite dostępny jest w sklepie Google Play oraz App Store.

Przyda się Wam taka aplikacja?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile