Afera na imprezie TVP: "Fajny koncert, wszystko w plandekach" [ZDJĘCIA]

20.09.2022 13:19
Koncert TVP z okazji przekopu Mierzei Wiślanej Fot. PRZEMEK SWIDERSKI/REPORTER/East News

TVP wydało oświadczenie w sprawie imprezy z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. Mimo tego, że impreza była otwarta, nie wszystkim udało się wejść na teren wydarzenia.

Z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej TVP zorganizowało niebiletowany koncert w Elblągu. Na wydarzeniu wystąpili Piotr Cugowski, Marek Piekarczyk, Kasia Moś czy Ryszard Rynkowski. Okazało się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy miasta mogli obejrzeć koncert - teren imprezy został ogrodzony czarnymi plandekami. TVP skomentowała sprawę.

Polecamy

Afera na imprezie TVP: "Fajny koncert, wszystko w plandekach"[ZDJĘCIA]

Impreza z okazji otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej odbyła się 17 września i była wydarzeniem bezpłatnym. W sieci jednak pojawiły się zdjęcia oburzonych mieszkańców Elbląga, którzy byli zdziwieni pojawieniem się na terenie imprezy czarnej plandeki zasłaniającej scenę. To sprawiło, że nie wszyscy chętni mogli obejrzeć wydarzenie przygotowane przez TVP.

Polecamy

Redakcja portalu onet.pl poprosiła TVP o komentarz w tej sprawie, w którym wyjaśniono, że konieczne było wprowadzenie limitu osób zgromadzonych pod sceną:

W trosce o bezpieczeństwo zastosowano się do przepisów obowiązujących przy organizacji wydarzeń kulturalnych, co wiązało się z koniecznością wprowadzenia limitu zgromadzonych osób. Koncert ten był przede wszystkim audycją telewizyjną, a nie imprezą plenerową, został zarejestrowany i wyemitowany na antenach TVP. Wszystkich zainteresowanych koncertem zapraszamy do VOD.TVP.PL oraz do śledzenia naszej oferty programowej, ponieważ koncert zostanie wkrótce powtórnie wyemitowany.

Początkowo wydarzenie było zapowiadane przez byłego prezesa TVP, Jacka Kurskiego, jako impreza disco polo. W związku ze zmianą na tym stanowisku, nowy prezes odwołał imprezę. Zapowiedziano za to, że imprezę zorganizuje Ministerstwo Infrastruktury i nowy prezes TVP potwierdził, że wydarzenie będzie miało bardziej poważny charakter i zabraknie na nim gwiazd disco polo.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.