Afera o wieszanie "gaci" na balkonie. "To jest chrześcijański blok!"

29.04.2021 13:55
Bielizna na balkonie Fot. Shutterstock

Na fanpage Obywatele Wilanowa pojawił się wpis przedstawiający sąsiedzki apel. Kością niezgody okazała się bielizna wisząca na balkonie jednego z lokatorów bloku.

Bielizna wisząca na balkonach jednych razi, drugim nie przeszkadza. W różnych rejonach Polski próbowano wprowadzić zakazy wywieszania prania na widoku, ale niewiele to dało.

Kontrowersyjna bielizna na balkonie

W Polsce bowiem kwestia wieszania czegokolwiek na balkonach nie ma regulacji prawnych. Poszczególne spółdzielnie, czy wspólnoty mogą jedynie w swoich regulaminach zawrzeć odpowiednie zapisy w tym temacie i zasugerować mieszkańcom, aby pranie wieszać do wysokości balustrady, jednak wszystko zależy od dobrej woli właścicieli mieszkań.

Ostatnio afera o pranie suszące się na balkonie rozegrała się na warszawskim Wilanowie. Poszło o damską bieliznę. Jeden z mieszkańców postanowił samowolnie wprowadzić porządek na osiedlu i podrzucił "prowokatorce" anonim o bardzo wymownej treści. Zdaniem autora (lub autorki) pisma kobieca bielizna w "chrześcijańskim bloku" stanowi źródło pokus.
Zdjęcie anonimu trafiło na grupę Obywatele Wilanowa na Facebooku. Czytamy w nim:

Halo, sąsiadko, czy mogłabyś w przyszłości nie wieszać swojej bielizny na balkonie?! To jest chrześcijański blok, a nasz syn powinien dorastać bez takich pokus!

Suszenie prania na powietrzu, szczególnie latem jest świetnym rozwiązaniem. Pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną, a przy tym jest korzystne dla samych ubrań. Ten ekologiczny sposób praktykowały już nasze babcie, więc nie będzie łatwo odzwyczaić od tego mieszkańców bloków.

Zobacz również: Przerażające osiedle widmo w Warszawie. Można tu nagrać najmroczniejszy horror [ZDJĘCIA]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.